هدر موبایل
1397/08/15 07:15:08
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی:

"مغزهای کوچک زنگ زده" دردناک بود/نمی‌توانستم برخی از صحنه‌ها را با چشم باز دنبال کنم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" به خوبی رها‌شدگی محله‌ها و افراد آسیب‌دیده را به نمایش گذاشت و کارگردان آن فیلمی جذاب برای مخاطب عام و خاص ساخته است.
"مغزهای کوچک زنگ زده" دردناک بود/نمی‌توانستم برخی از صحنه‌ها را با چشم باز دنبال کنم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" به خوبی رها‌شدگی محله‌ها و افراد آسیب‌دیده را به نمایش گذاشت و کارگردان آن فیلمی جذاب برای مخاطب عام و خاص ساخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109231138015.jpg "مغزهای,کوچک,زنگ,زده",دردناک,بود/نمی‌توانستم,برخی,از,صحنه‌ها,را,با,چشم,باز,دنبال,کنم Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه به تازگی به تماشای فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" به کارگردانی "هومن سیدی" نشسته است، گفت: این اثر خوش‌ساخت درحالی آسیب‌های اجتماعی متعدد را به تصویر درآورده که معمولا ژانرهای اجتماعی جزو پرفروش‌ترین‌های هر نوبت اکران قرار نمی‌گیرند و فیلم‌های کمدی و عاشقانه صدرنشین می‌شوند اما "مغزهای کوچک زنگ زده" این معادله را تغییر داده است.

ترکیب فقر، مواد مخدر، قتل ناموسی در "مغزهای کوچک زنگ زده"

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی ادامه داد: به نظر می‌رسد فیلمی که هومن سیدی ساخته از پشتوانه عمیق تحقیقاتی برخوردار است چراکه ترکیب فقر، مواد مخدر، قتل ناموسی و خلاف‌های دیگری در این راستا ازجمله مشکلاتی که در سطح یا حاشیه شهر به همین غلظت وجود دارد.

طیبه سیاوشی

دردناک‌ترین آسیب‌های نصیب کودکان می‌شود

وی با بیان اینکه عدم برنامه‌ریزی دولت‌های مختلف برای جلوگیری از آسیب‌ها، جامعه را به اینجا رسانده است، افزود: عدم مبارزه با فقر و اعتیاد این مشکلات را ایجاد کرده که دردناک‌ترین این آسیب‌ها نصیب کودکان شده چراکه قانون جامعی نیز برای حمایت از کودکان وجود ندارد.

"مغزهای کوچک زنگ زده" نشان داد بخشی از جرم‌ها و آسیب‌ها با دخالت نیروی انتظامی برای مدت کاهش پیدا می‌‌کند اما جای دستگاه‌های حمایتی وNGOها در محله‌هایی که این آسیب‌های بیشتر وجود دارد بسیار خالی است.

"مغزهای کوچک زنگ زده" به خوبی رها‌شدگی محله‌ها و افراد آسیب‌دیده را به نمایش گذاشت

سیاوشی شاه‌عنایتی اضافه کرد: "مغزهای کوچک زنگ زده" نشان داد بخشی از جرم‌ها و آسیب‌ها با دخالت نیروی انتظامی برای مدت کاهش پیدا می‌‌کند اما جای دستگاه‌های حمایتی وNGOها در محله‌هایی که این آسیب‌های بیشتر وجود دارد بسیار خالی است و "مغزهای کوچک زنگ زده" به خوبی توانست رها‌شدگی این محله‌ها و افراد آسیب‌دیده آن‌ها را به نمایش گذارد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید در مجلس بررسی کنیم کدام قوانین به حال خود رها شده‌ که این چنین جرم‌ها، خشونت‌ها و آسیب‌های مختلف در ه‍‌م‌تنیده شده‌اند، اظهار کرد: هر یک از این جرم‌ها نیاز به ورود دستگاه‌های مختلف برای حل و فصل یا حداقل کاهش آن‌ها دارند.

"مغزهای کوچک زنگ زده" به قدری دردناک بود که نمی‌توانستم آن بخشی از صحنه‌ها را با چشم باز دنبال کنم

این نماینده مجلس با تمجید از بازی بازیگران این اثر، گفت: بخشی از صحنه‌های "مغزهای کوچک زنگ زده" به قدری دردناک بود که نمی‌توانستم فیلم را با چشم باز دنبال کنم، امیدوارم این آثار بتواند در مسئولان تاثیرگذار شوند و آن‌ها را متوجه عمق فجایع موجود در جامعه کند.

"مغزهای کوچک زنگ زده" داستان خودش را بدون آلوده شدن به سیاه‌نمایی و شعار زدگی روایت می‌کند

سیاوشی شاه‌عنایتی با اعتقاد به اینکه فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" از آن جهت مهم است که با اثری متفاوت نسبت به فیلم‌های سال‌های اخیر سینمای ایران روبرو هستیم، گفت: داستان خودش را بدون آلوده شدن به سیاه‌نمایی و شعارزدگی روایت می‌کند و فیلمنامه قرص و محکمش در کنار بازی قوی بازیگران، آن را تبدیل به اثری دیدنی کرده که شایسته تقدیر است.

سیدی فیلمی جذاب برای مخاطب عام و خاص ساخته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است سیدی فیلمی جذاب برای مخاطب عام و خاص ساخته در حالی که رسیدن به سلیقه هر دو قشر در جامعه ایران کار سختی است و کمتر کارگردانی به آن دست پیدا کرده است./

پایان پیام

مصاحبه از: فاطمه ضرغامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet