خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/18 09:03:00
سرویس اقتصادی
ساعی:

صنایع کوچک 80درصد از صنایع کشور را تشکیل می‌دهند/ تنها از 16 درصد ظرفیت معادن کشور بهره‌برداری می‌شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد صنایع کشور را صنایع خرد و کوچک تشکیل می‌دهد که ظرفیت‌های زیادی دارند اما با مشکلات کوچک دست به گریبان هستند.
صنایع کوچک 80درصد از صنایع کشور را تشکیل می‌دهند/ تنها از 16 درصد ظرفیت معادن کشور بهره‌برداری می‌شود نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد صنایع کشور را صنایع خرد و کوچک تشکیل می‌دهد که ظرفیت‌های زیادی دارند اما با مشکلات کوچک دست به گریبان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109348791603.jpg صنایع,کوچک,80درصد,از,صنایع,کشور,را,تشکیل,می‌دهند/,تنها,از,16,درصد,ظرفیت,معادن,کشور,بهره‌برداری,می‌شود Icana

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف پیش روی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: باتوجه به مسائل اقتصادی کشور امید داریم با حضور آقای رحمانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت گشایش‌های خوبی صورت بگیرد، در حال حاضر تعاملات سه وزارتخانه‌های مهم صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یکدیگر می‌تواند در حوزه اقتصادی بسیار تاثیر گذار باشد و می‌توانند در کنار سازمان برنامه و بودجه تصمیمات راهبردی را اتخاذ کنند.

سه وزارتخانه نقش موتور محرک دولت را برعهده دارند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه وزارتخانه مهم در دولت نقش موتور محرک اقتصاد کشور را بر عهده دارند و اگر قصد داشته باشیم مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنیم باید سیاست‌های آنها یکسان باشد، گفت: سه وزارتخانه‌های مهم صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید یک سیاست واحد برنامه‌های اجرایی را پیش بگیرند.

توسعه صنایع کوچک میزان صادرات را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد صنایع کشور را صنایع خرد و کوچک تشکیل می‌دهد که ظرفیت‌های زیادی دارند اما با مشکلات کوچک دست به گریبان هستند، ادامه داد: اگر وزیر صنعت، معدن و تجارت بتواند این مشکلات کوچک را ساماندهی کند صنایع کوچک می‌توانند میزان اشتغالزایی خود را ارتقاء دهند و توسعه کارگاه داشته باشند و گام‌هایی را در مسیر صادرات بردارند.

معدن توان ایفای نقش راهبردی در اقتصاد را دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها از 16 درصد ظرفیت معادن کشور بهره‌برداری می‌شود در حالی که کشور ما غنی از معادن مختلف است، عنوان کرد: اگر بتوانیم با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، اکتشافات معادن را داشته باشیم بخش معدن می‌توانند نقش راهبردی را در اقتصاد کشور ایفا کند.

حضور زهرا ساعی در غرفه خبرگزاری خانه ملت

 

اصلاح ساختار بانکی اولویت‌ مهم اقتصاد کشور است

وی با بیان اینکه با تولیدکنندگان جلسات مختلفی را با تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار می‌کنیم که یکی از دغدغه‌های مهم آنها بحث سیستم و ساختار بانکی است، تصریح کرد: اصلاح ساختار بانکی یکی از اولویت‌های مهم اقتصاد کشور است که در این زمینه جلسات مختلفی را در فراکسیون‌های شفاف‌سازی اقتصادی و اشتغالزایی و همچنین در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم، روز گذشته نیز رئیس جمهور اعلام کرد که باید بانک‌ها بنگاه‌ داری نکنند و شعب کمتری داشته باشند.

باید در انتهای زنجیره تولید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود

اید در انتهای زنجیره تولید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بانکی در دستور کار مجلس قرار دارد و این موضوع را از آقای دژپسند درخواست کرده‌ایم، ادامه داد: موضوع دیگری که تولید را تحت تاثیر قرار داده مالیات بر ارزش افزوده است که در آن در حال بررسی است و در این زمینه از نظر کارشناسان در جلسات استفاده کرده‌ایم، باید در انتهای زنجیره تولید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد هستیم در تمامی مراحل تولید مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شود و در فروشگاه نیز این مالیات را از مشتریان اخذ می‌کنند، گفت: به صنعت گران مخصوصا صنعت‌گران آذربایجان شرقی قول داده‌ایم تا در این زمینه به توفیقات خوبی دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: موارد مطرح شده باید به صورت کلی آماده باشد تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را کاهش دهیم و این موضوعات می‌توانند جهشی را در اقتصاد کشور ایجاد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet