هدر موبایل
1397/08/17 07:45:00
سرویس اجتماعی
هاشمی:

تحریم فرصتی برای ارتقای حوزه سلامت ایجاد کرد/خودکفایی در کوران مشکلات محقق می‌شود

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، بابیان‌اینکه افزایش صادرات در زمان تحریم امکانپذیر خواهد بود یادآورشد که تجربه نشان می‌دهد در کوران مشکلات می‌توان برای خودکفایی کشور اقدام کرد.
تحریم فرصتی برای ارتقای حوزه سلامت ایجاد کرد/خودکفایی در کوران مشکلات محقق می‌شود رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، بابیان‌اینکه افزایش صادرات در زمان تحریم امکانپذیر خواهد بود یادآورشد که تجربه نشان می‌دهد در کوران مشکلات می‌توان برای خودکفایی کشور اقدام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105343069328.jpg تحریم,فرصتی,برای,ارتقای,حوزه,سلامت,ایجاد,کرد/خودکفایی,در,کوران,مشکلات,محقق,می‌شود Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد نحوه افزایش صادرات تجهیزات پزشکی با وجود تحریم‌ها، گفت: ما بارها در سنوات گذشته نیز به این نکته اشاره کردیم که بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی هیچ گاه دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم‌ها نمی‌شوند، اما عوارض ناشی از آن دامن این حوزه را نیز خواهد گرفت.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید تغییر در مبادلات مالی و نوسانات موجود در بازار ارز ناشی از تحریم تجار را نیز با مشکل جدی مواجه خواهد کرد و موانعی را در مسیر تامین مواد اولیه ایجاد خواهد کرد، بنابراین باید در پیشگیری از بروز مشکل در حوزه سلامت در زمان تحریم پیش‌بینی‌های لازم صورت بگیرد و تدابیری ویژه‌ای اندیشیده شود تا حتی به طور غیرمستقیم نیز آسیب نبیند.

 

تجهیزات پزشکی داخلی در گذشته هم به کشورهای همسایه صادر می‌شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این خبر خوبی است که وزارت بهداشت برای افزایش صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی هدف‌گذاری کرده است، ضمن اینکه ما در گذشته نیز برخی اقلام همچون ویلچر را به کشورهای همسایه صادر می‌کردیم و در شرایط کنونی نیز به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که صادرات این نوع محصولات ارتقا داده شود.

وی با بیان اینکه صادرات تجهیزات پزشکی از اهمیت بسزایی برخوردار است که از آن حمایت خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون یکی از مشکلات اساسی کشور این است که به صادرات غیرنفتی به خوبی نپرداخته‌ایم و اگر سازمان‌های متولی بتوانند کیفیت محصولاتی را که تولید می‌کنند به گونه‌ای ارتقا بخشند که قابل رقابت در بازار جهانی باشد، قطعا می‌توان گره مشکلات اقتصادی را از این طریق گشود.

 

صادرات 240 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی امکانپذیر است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: واقعیت این است که حوزه غذا و دارو از جمله اولویت نیازهای اساسی مردم است و مسئولان باید در وهله اول برای تامین نیازهای داخلی اقدام کنند، ضمن اینکه تحریم‌ها می‌تواند عاملی در جهت ارتقای کیفیت محصولات داخلی و افزایش صادرات باشد، چرا که در کوران مشکلات است که می‌توان برای خودکفایی کشور اقدام کرد، کما اینکه در گذشته هم این تجربه وجود داشته است.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: قطعا وزارت بهداشت در هدف‌گذاری که برای افزایش 10 برابری صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی به مبلغ 240 میلیون دلار کرده است، ارتقای کیفیت محصولات را مطابق با استانداردهای جهانی و ظرفیت‌شناسی در نظر داشته است، بنابراین در این شرایط با اطمینان در انتظار تحقق آن خواهیم بود./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet