هدر موبایل
1397/08/16 13:14:55
سرویس اجتماعی
نیکفر خبرداد:

برنامه های دولت نباید به افزایش قیمت لبنیات ختم شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت برای برخی نیازمندی‌های کشور سهمیه قائل شده است و تامین ارز برای جلوگیری از بروز مشکل در ضروری‌‌ترین نیازها نیز در دستورکار آنها بوده است. طبیعتا انتظار می‌رود نتیجه آن مانع از افزایش قیمت شدید لبنیات و شیر شود.
برنامه های دولت نباید به افزایش قیمت لبنیات ختم شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت برای برخی نیازمندی‌های کشور سهمیه قائل شده است و تامین ارز برای جلوگیری از بروز مشکل در ضروری‌‌ترین نیازها نیز در دستورکار آنها بوده است. طبیعتا انتظار می‌رود نتیجه آن مانع از افزایش قیمت شدید لبنیات و شیر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103720801024.jpg برنامه,های,دولت,,نباید,به,افزایش,قیمت,لبنیات,ختم,شود Icana

ذبیح نیک فر لیالستانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید جلوی افزایش شدید قیمت شیر و لبنیات گرفته شود، تصریح کرد: لبنیات در سبد غذایی مردم بسیار حائز اهمیت است. به ویژه برای آن خانواده‌هایی که فرزندان کوچک و در سنین رشد دارند و یا زنانی که در سنین فرزندآوری هستند.

کاهش مصرف شیر آینده سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

وی در ادامه افزود: استفاده از شیر و لبنیات اثر بسزایی نه تنها بر سلامتی افراد جامعه در حال حاضر دارد بلکه بر سلامتی نسل‌های آینده نیز اثرگذار است. مشکلاتی که ممکن است در سال‌های آینده برای افراد جامعه ایجاد شود برخی ناشی از همین کمبودهایی است که امروز به وجود آمده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کم شدن مصرف لبنیات و اثرات ناشی از آن در آینده بروز پیدا می‌کند، تصریح کرد: کمبود کلسیم، می‌تواند عامل بیماری‌های استخوان و برخی بیماری های قلبی وانعقادی خون باشد و این ماده ضروری در رشد و نمو آینده سازان جامعه اثرگذار است.

بنابر برنامه‌های دولت نباید قیمت لبنیات افزایش پیدا می‌کرد

وی در ادامه افزود: دولت محترم برای برخی نیازمندی‌های کشور سهمیه قائل شده است و تامین ارز برای جلوگیری از بروز مشکل در ضروری‌‌ترین نیازها نیز در دستورکار آنها بوده است. طبیعتا در این زمینه با توجه به ضرورت تامین نهاده‌ها برای دام و طیور نیز برنامه‌هایی به اجرا در آمده که انتظار می‌رود نتیجه آن مانع از افزایش قیمت شدید لبنیات و شیر شود.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان با اشاره به اینکه با توجه به تحریم‌های پیش آمده، برای حل این مشکلات  نیازمند حمایت‌های لازم از دامداران و بخش کشاورزی هستیم، تصریح کرد: کمیسیون‌های بهداشت و کمیسیون کشاورزی مجلس بنابر شعاری که چندین سال پیش از سوی سازمان جهانی بهداشت  با عنوان «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره» مطرح شد؛ برنامه‌هایی در این زمینه در پیش گرفتند و آن را پیگیری می‌کنند.

ایمنی غذا از مزرعه تا سفره فراموش نشود

وی در ادامه افزود: برای تحقق این شعار نیز لبنیات کافی در سبد غذایی مردم بسیار حائز اهمیت است. بنابراین باید تمام تلاشمان را بگذاریم که این  موادغذایی بنابر عللی که پیشتر ذکر شد برای مردم در دسترس و سهل‌الوصول باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه افزایش چندبرابری قیمت‌های موادغذایی در سلامت نسل‌های آینده اثرگذار است، گفت: این مردم با وجود این کمبودها آسیب‌پذیر می‌شوند ضمن اینکه مصرف لبنیات ما در سطح جهانی و بدون این افزایش قیمت‌ها هم وضع مطلوبی نداشته است.

نکات لازم را به دولت گوشزد می‌کنیم

وی با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت در راستای ممانعت از افزایش قیمت شیر و لبنیات تعاملاتی با دولت خواهد داشت، تصریح کرد: ما برای رفع هر چه بیشتر این کمبودها جلساتی را با مسئولان وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو داشته‌ایم و این نکات را به آنها گوشزد کردیم.

امیدواریم مشکلات را به مدد  اقدامات بازدارنده قوه قضاییه پشت سر بگذاریم

نیکفر در ادامه افزود: کمیسیون کشاورزی نیز بر اساس  اطلاعاتی که در اختیار داریم، حساسیت بسیاری بر موادغذایی مردم دارد و در این زمینه با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز گفتگوهایی داشته‌اند و این مسئولان را به کمیسیون دعوت کرده‌اند و در این زمینه جلساتی داشته‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در پایان گفت: امیدواریم که ما بتوانیم این شرایط سخت را به همت و مدد همه عوامل اجرایی قوه مقننه و قوه مجریه و اقدامات بازدارنده قوه قضاییه پشت سر بگذاریم.

به گزارش خانه ملت، ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن واکنش به آنچه که «افزایش قیمت شدید شیر و لبنیات در چند ماه اخیر» خواند و همچنین با اشاره به تبعات منفی آن بر سلامت، از دستگاه‌های نظارتی خواست با متخلفین این افزایش قیمت برخورد جدی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet