هدر موبایل
1397/08/17 08:01:00
سرویس فرهنگی
موسوی با تسلیت شهادت امام رضا(ع):

امام رضا(ع) هرگز در سخن گفتن با کسی درشتی نکردند

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیان مجلس با بیان اینکه امام هشتم رئوف، مهربان و عالم بودند، گفت: امام رضا(ع) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند، بدین سبب دوستی عام و خاص را به خود جلب می‌کردند.
امام رضا(ع) هرگز در سخن گفتن با کسی درشتی نکردند عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیان مجلس با بیان اینکه امام هشتم رئوف، مهربان و عالم بودند، گفت: امام رضا(ع) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند، بدین سبب دوستی عام و خاص را به خود جلب می‌کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/64863.jpg امام,رضا(ع),هرگز,در,سخن,گفتن,با,کسی,درشتی,نکردند Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تسلیت شهادت امام رضا(ع)، گفت: حضور مرقد منور امام هشتم(ع) در ایران افتخار ملت است و امام رضا(ع) نیز در حدیثی فرموده‌اند؛ در سه جا به بازدید زائرانم میایم، لحظه جان دادن آن‌ها، شب اول قبر و روز قیامت که به فریاد زائرین قبرم می‌رسم.

امام رضا(ع) به عالم آل محمد(ص) معروف است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام رضا(ع) به عالم آل محمد(ص) معروف است، افزود: اگرچه علم و شجاعت ائمه(ع) با هم تفاوت ندارد و تمام‌شان نور واحد هستند اما برای برخی از آن‌ها شرایط بروز علم‌شان فراهم شده است. امام رضا فرمودند؛ سوال کنید از من از آسمان‌ها قبل از آنکه دیگر من را نبینند چراکه ایشان به راز و رمز آسمان‌ها علم داشتند و مامون مناظره‌های علمی بر پا می‌کرد تا امام را در منگه قرار دهد اما ایشان سوالات را یکی پس از دیگری پاسخ می‌دادند به همین دلیل به عالم آل محمد(ص) معروف شدند.

وی اضافه کرد: امام هشتم(ع) از طرف مامون به خراسان دعوت شدند و مامون ابتدا با نیرنگ گفت؛ خلاف حق شما است و سپس امام را به‌عنوان ولیعهد و جانشین خود انتخاب کرد، اما امام فرمودند؛ ولیعهدی که زودتر از امیر از دنیا می‌رود این ولیعهدی برای او چه سودی دارد؟، اما به دلیل اصرار آن‌ها امام پذیرفت هرچند شرایط عدم دخالت در عزل و نصب‌ها را برای مامون گذاشتند.

زنان خراسان مهریه خود را بخشیدند تا همسران‌شان اجازه حضور در مراسم تشییع اما رضا(ع) را به آن‌ها بدهند

موسوی لارگانی با بیان اینکه امام رضا(ع) در مدت حضور در طوس فعالیت‌های فرهنگی بسیاری داشتند و افراد بسیاری جذب ایشان شدند، اضافه کرد: باوجود اینکه مامون ایشان را از برنامه‌های فرهنگی باز می‌داشت اما امام شیفتگان بسیاری داشت تا جایی که وقتی ایشان به شهادت رسید عده‌ای از زنان یکی از شهرهای خراسان مهریه‌های خود را به همسران‌شان بخشیدند و گفتند؛ ما مهریه خود را می‌‎بخشیم به شرط آنکه اجازه دهید به تشییع امام هشتم برویم و تشییع جنازه ایشان در تاریخ بی‌نظیر است.

هرگز ندیدم ابوالحسن الرضا(ع) در سخن گفتن با کسی درشتی کنند

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام هشتم رئوف، مهربان و عالم بودند، اظهارکرد: امام رضا(ع) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند، بدین سبب دوستی عام و خاص را به خود جلب می‌کردند، از ابراهیم بن عباس صولی نقل شده است که می‌گوید: من ابوالحسن الرضا(ع) را هرگز ندیدم در سخن گفتن با کسی درشتی کنند، هرگز پاهای خود را جلو همنشین دراز نمی‌کردند، هرگز در برابر همنشین تکیه نمی‌کردند، هرگز او را ندیدم که قهقهه بزند، بلکه خنده‌اش تبسم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet