هدر موبایل
1397/08/18 08:12:00
سرویس فرهنگی
ابطحی عنوان کرد:

نامگذاری مدارس به نام خیّرین مشوّقی برای ادامه فعالیت آنها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد داد حتی مدارس فرسوده و تخریبی که توسط خیّرین بازسازی و نوسازی می‌شوند، به نام ایشان نامگذاری شوند تا عده بیشتری برای فعالیت در این حوزه پیش‌قدم شوند.
نامگذاری مدارس به نام خیّرین مشوّقی برای ادامه فعالیت آنها عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاد داد حتی مدارس فرسوده و تخریبی که توسط خیّرین بازسازی و نوسازی می‌شوند، به نام ایشان نامگذاری شوند تا عده بیشتری برای فعالیت در این حوزه پیش‌قدم شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101481897284.jpg نامگذاری,مدارس,به,نام,خیّرین,مشوّقی,برای,ادامه,فعالیت,آنها Icana

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با تأکید بر اینکه باید شیوه‎های تشویقی برای خیّرین مدرسه‌ساز مد نظر قرار گیرد، گفت: با توجه به جمعیت دانش‌آموزان، کشور نیاز به مدارس جدید دارد؛ ضمن آنکه بسیاری از مدارس فرسوده باید کلا تخریب و از نو ساخته شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست آموزش و پرورش باید در راستای تشویق مردم و خیّرین به مدرسه‌سازی باشد؛ لذا لازم است لیست مشخصی از نیازها اعم از بازسازی یا نوسازی مدرسه‌ها وجود داشته باشد و اگر خیّری پیش‌قدم شد به او پیشنهاد شود همین مدارس تخریبی را که تعداد آنها کم نیز نیست، کاملا خراب کرده و از نو بسازد و حتی اسم آن خیّر بر روی مدرسه گذاشته شود تا سبب تشویق دیگران باشد.

برخوردهای بازدارنده با خیّرین مدرسه‌ساز؛ ممنوع

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدارس در حال تخریب نسبت به مدارس نوساز اولویت دارد، ادامه داد: اگرچه تعامل مناسبی بین خیّرین مدرسه‌ساز و وزارت آموزش و پرورش وجود دارد اما در مقاطعی، در برخی نقاط کشور برخوردهای بازدارنده و کارهایی انجام شد که خیّرین عطای همکاری در این زمینه را به لقای آن بخشیدند.

وقتی فردی مدرسه سپهسالار را ساخته، هرچند هم که وزیر دوره شاهنشاهی بوده باشد ولی به پاس کار نیکی که کرده، نباید نام او را از روی این مدرسه برمی‌داشتند

وی با تاکید بر اینکه باید شرایط را فراهم کرد تا خیّرین مدرسه‌سازی کنند، گفت: باید در تشویق خیّرین اقدام شود و نام مدرسه را به نام ایشان بگذاریم تا این سنت حسنه رواج یابد.

ابطحی با انتقاد از برخی رویکردها توضیح داد: وقتی فردی مدرسه سپهسالار را ساخته، هرچند هم که وزیر دوره شاهنشاهی بوده باشد ولی به هر حال به پاس کار نیکی که کرده، نباید نام او را از روی این مدرسه برمی‌داشتند؛ اگر این رویه ادامه داشته باشد، سایرین بدبین می‌شوند و پیشگام نمی‌شوند لذا باید بپذیریم که برخی به خاطر ماندگاری نام خود این کارها را می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مدرسه‌ساز نمونه کشور، افزود: محمد تقی داورپناه به عنوان مدرسه‌ساز نمونه، 240 مدرسه در سراسر کشور ساخته؛ او علاوه بر اینکه مدرسه نوساز در کارنامه دارد، مدرسه‌های فرسوده قدیمی را نیز بازسازی کرده که آنها را هم به اسم خودش نامگذاری کردند و این سنت پسندیده‌ای است که حتی مدارس بازسازی شده یا فرسوده را هم برای تشویق خیّرین، به نام آنها نامگذاری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet