روز مجلس
1397/08/19 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالقدر:

لزوم بررسی فوریت دار لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی استقبال می‌کند، ابراز امیدواری کرد که این لایحه با قید فوریت در مجلس مطرح شود.
لزوم بررسی فوریت دار لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی استقبال می‌کند، ابراز امیدواری کرد که این لایحه با قید فوریت در مجلس مطرح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102286260991.jpg لزوم,بررسی,فوریت,دار,لایحه,اعطای,تابعیت,به,فرزندان,زنان,ایرانی,و,مردان,خارجی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  ، عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از مصوبه اخیر هیئت وزیران در مورد تسهیل اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی استقبال می‌کند.

حمایت فراکسیون زنان مجلس از اعطای حق تابعیت به فرزندان زنان ایرانی

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به مصوبه هیئت دولت در مورد اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی با مردان خارجی گفت: در قانون فعلی مادران ایرانی که همسر خارجی دارند می‌توانند بعد از ۱۸ سالگی فرزندشان برای آنها درخواست تابعیت کنند اما موانع سختی بر سر راه اعطای تابعیت بود از جمله اینکه از آنها می‌خواستند برگه عدم سوء پیشینه از کشورشان دریافت کنند در حالی که بسیاری از این ها در ایران اقامت داشتند و عملا شرایط دریافت تابعیت برای آنها بسیار سخت بود و اجرایی نمی شد.

بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: لایحه ای که در دولت مصوب شده در صورت تصویب نهایی شرایط را برای دریافت تابعیت قبل از ۱۸ سال نیز بسیار سهل می‌کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از خانم‌ها هستند که همسر خارجی دارند. به هر حال ایران مرزهای زیادی با عراق، افغانستان و پاکستان دارد و این ازدواج‌ها صورت می‌گیرد و حتی بحث از وجود دو میلیون کودک بدون هویت مطرح می‌شود.

ذوالقدر با بیان اینکه این لایحه در صورتی که تبدیل به قانون شود می‌تواند مشکل بسیاری از زنان را حل کند، اضافه کرد: در عراق بر اساس قانون تابعیت این کشور یک مادر عراقی می‌تواند بعد از گذشت ۵ سال از ازدواج برای فرزندش تابعیت بگیرد. در خیلی از کشورهای دیگر هم مادران می‌توانند برای فرزندانشان تابعیت کشور خودشان را بگیرند.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی استقبال می‌کند، ابراز امیدواری کرد که این لایحه با قید فوریت در مجلس مطرح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet