هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تحلیل محتوای انتخابات میاندوره ای 2018 ایالات متحده

آیا دموکراتها مى توانند برنده انتخابات 2020 شوند؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
فارغ از اهمیت انتخابات میاندوره ای ششم نوامبر 2018 برای ایران از این لحاظ که مورد سخت ترین تحریمهای ظالمانه اقتصادی از سوی دولت دونالد ترامپ قرار گرفته است انتخابات اخیر برای آمریکاییان نیز متفاوت از انتخابات های میاندوره ای گذشته بود.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 12:02
آیا دموکراتها مى توانند برنده انتخابات 2020 شوند؟ فارغ از اهمیت انتخابات میاندوره ای ششم نوامبر 2018 برای ایران از این لحاظ که مورد سخت ترین تحریمهای ظالمانه اقتصادی از سوی دولت دونالد ترامپ قرار گرفته است انتخابات اخیر برای آمریکاییان نیز متفاوت از انتخابات های میاندوره ای گذشته بود. https://cdn.icana.ir/d/019/103124.jpg آیا,دموکراتها,مى,توانند,برنده,انتخابات,2020,شوند؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اکبر مختاری در نواندیش نوشت : انتخابات های میاندوره ای در زمان دور اول یک رییس جمهور در امریکا را میتوان عیاری برای افزایش محبوبیت یا کاهش محبوبیت رییس جمهور پس از دو سال از حضورش در کاخ سفید دانست.

بیشتر بخوانید:
مداقه در مورد تاریخ انتخاباتی آمریکا نشان میدهد که تنها سه مرتبه بوده است که حزب رییس جمهور در دور اول ریاست جمهوری، توانسته اکثریت دو مجلس نمایندگان و سنا را بدست اورد در حالیکه در تمام موارد بعدی یا سنا یا مجلس نمایندگان توسط حزب رییس جمهور حاکم از دست رفته است.
 
فارغ از اهمیت انتخابات میاندوره ای ششم نوامبر 2018 برای ایران از این لحاظ که مورد سخت ترین تحریمهای ظالمانه اقتصادی از سوی دولت دونالد ترامپ قرار گرفته است انتخابات اخیر برای آمریکاییان نیز متفاوت از انتخابات های میاندوره ای گذشته بود.
 
این انتخابات میاندوره ای را میتوان رفراندومی زودهنگام در مورد دوسال ریاست جمهوری دونالد ترامپ دانست.
 
طی دو سال اخیر ترامپ و یارانش بارها کوشیدند که خود را ناجی آمریکا بخصوص در حوزه اقتصادی قلمداد کنند و بارها بر کاهش مستمر نرخ بیکاری و افزایش نسبی رشد اقتصادی در آمریکا تاکید کردند بنابراین آنها رای مثبت مردم به حزب رییس جمهور را رای به سیاستهای او ارزیابی میکردند. 
 
در برابر این انتخابات هم نوعی کارزار مهم پیشا انتخابات ریاست جمهوری برای دمکراتها بود تا امید تضعیف شده خویش پس از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را ارتقا بخشند و با تاکید بر ارزشهای خویش بتوانند بار دیگر فضایی را فراهم سازند تا اینکه بتوانند از یکسو با حضور حداکثری در کنگره برای تحقق سیاستهای ترامپ مانع تراشی کنند و او را محدود سازند و هم بتوانند با بازیابی دوباره خویش، دونالد ترامپ را در انتخابات 2020 شکست دهند.
 
نگاه به نتایج انتخابات میاندوره ای 2018 نشان میدهد که  هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه همچنان میتوانند روی موفقیت خویش در انتخابات 2020 حساب جدی باز کنند.
 
از یکسو دمکراتها در انتخابات میاندوره ای اخیر،مجلس نمایندگان را فتح کردند مجلسی که انتخاباتش سراسری بود یعنی برای تمام 435 عضوش رای گیری انجام شد و این خود بر اهمیت این پیروزی می افزاید.
 
و اینکه مجلس نمایندگان نقش ویژه در تهیه بودجه کشور دارد و رای فراگیر به نمایندگان دمکرات نشان میدهد که همه سیاستهای اقتصادی ترامپ نیز آنطور که او و یارانش تبلیغ میکنند نتوانسته همه را راضی سازد.
 
 در برابر حزب جمهوریخواه نیز توانست حدود سه کرسی بیشتر از دوره قبل در مجلس سنا بدست اورد و اگرچه روند رای گیری سنا تنها برای 34 کرسی از 100 کرسی بود لیکن از دست دادن کرسی نسبت به گذشته برای حزب دمکرات نقطه ضعف محسوب میشود.
 
نگاهی به آرا انتخابات اخیر که با تعداد شرکت کننده نسبتا بالا و فعالیت چشمگیر جوانان برگزار شد نشان میدهد که اگر در انتخابات 2020 بار دیگر دمکراتها بتوانند رایهای مردد و خاموش را فعال کنند و کاندیدایی کارامد را معرفی کنند میتوانند از سد ترامپ عبور نمایند و در برابر حزب جمهوریخواه هم نشان داد با برتری عددی در سنا،فعلا میتواند مانع از استیضاح احتمالی ترامپ شود و او تا 2020 اگر حادثه خاصی رخ ندهد کار خویش را ادامه دهد و در صورتیکه کاندیدایی چند بعدی و فراگیر از سوی دمکراتها معرفی نشود بار دیگر بازی را به نفع خود تمام کند.
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000