ایام محرم 1398
1397/08/19 08:34:34
سرویس فرهنگی
درازهی:

تعطیلی پی در پی مدارس افت کیفیت آموزشی را به دنبال دارد/ چرا آموزش و پرورش جورکِش کوتاهی سایر سازمان‌‌ها باشد؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید جورکِش کوتاهی شهرداری و محیط زیست باشد، گفت: تعطیلات بیش از اندازه در کشور باعث افت کیفیت آموزشی شده است.
تعطیلی پی در پی مدارس افت کیفیت آموزشی را به دنبال دارد/ چرا آموزش و پرورش جورکِش کوتاهی سایر سازمان‌‌ها باشد؟ عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید جورکِش کوتاهی شهرداری و محیط زیست باشد، گفت: تعطیلات بیش از اندازه در کشور باعث افت کیفیت آموزشی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201806103850384324.jpg تعطیلی,پی,در,پی,مدارس,افت,کیفیت,آموزشی,را,به,دنبال,دارد/,چرا,آموزش,و,پرورش,جورکِش,کوتاهی,سایر,سازمان‌‌ها,باشد؟ Icana

محمد باسط درازهی ‌گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری  خانه  ملت  با انتقاد از تعطیلی پی در پی مدارس در کشور به دلایل مختلف، گفت: از یک سو تعطیلات رسمی کشور بسیار است و از سوی دیگر به دلایلی متعددی مانند آلودگی، برودت و حتی در برخی شهرها گرمی هوا مدارس هر روزه تعطیل می‌شوند و در این فرآیند به کیفیت آموزشی توجهی نمی‌شود

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران، زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلی مدارس راه چاره برای برخورد با مشکلات نیست، افزود : نبود زیرساخت ها و کمبود امکانات باعث شده مسئولان آموزش و پرورش  ابتدایی‌ترین راه‌حل یعنی تعطیلی نظام آموزشی را برای برخورد با مشکلات انتخاب کنند.

مدارس سیستان و بلوچستان از نظر زیرساختی و سخت افزاری در شرایط نامطلوبی قرار دارند

وی با بیان اینکه اگر زیرساخت‌ها ایجاد نشود هیچگاه نمی‌توان تعطیلی مدارس را کاهش داد،  اظهار کرد: مدارس سیستان و بلوچستان از نظر زیرساختی و سخت افزاری در شرایط نامطلوبی قرار دارند؛ زمانی که بسیاری از مدارس مناطق محروم کپری و کانکسی هستند چگونه می‌توان در خرداد ماه که هوا در سیستان گرم و طاقت فرسا است کلاس های درس را تشکیل داد.

مدارس مناطق محروم از وسایل سرمایشی و گرمایشی استاندارد محروم هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بسیاری از مدارس از وسایل سرمایشی و گرمایشی استاندارد محروم هستند، خاطرنشان کرد: اگرچه آموزش و پرورش اعتباراتی را برای نوسازی وسایل سرمایشی و  گرمایشی پیش بینی کرده اما از آنجا که خود مدارس فرسوده هستند نمی‌توان تجهیزات خاصی برای آنها در نظر گرفت.

مشکلات متعدد مدارس دولتی باعث افت کیفیت آموزشی شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از کیفیت پایین آموزش در مدارس، بیان کرد: مدارس دولتی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که این مسائل کیفیت آموزشی را به شدت کاهش داده حال با تعطیلی مدارس به دلایل مختلف به این کاهش کیفیت دامن زده می‌شود.

درازهی با بیان اینکه کشورهای بسیاری مانند کانادا، ژاپن و.... بسیاری از ماه های سال با سرما دست و پنجه نرم می‌کنند در حالیکه مدارس آنها دایر است علت آن را وجود زیرساخت‌ها و امکانات دانست و ادامه داد: متاسفانه در ایران به دلیل نبود زیرساخت‌ها با هر نوسان آب و هوایی اولین راهکار را تعطیلی مدارس تعریف می‌کنیم.

مدارس سیستان و بلوچستان از نظر زیرساختی و سخت افزاری در شرایط نامطلوبی قرار دارند؛ زمانی که بسیاری از مدارس مناطق محروم کپری و کانکسی هستند چگونه می‌توان در خرداد ماه که هوا در سیستان گرم و طاقت فرسا است کلاس های درس را تشکیل داد

آموزش و پرورش نباید جورکِش کوتاهی سایر سازمان‌ها باشد

وی با تاکید براینکه دولت باید راهکار مناسبی برای ایجاد زیرساخت‌ها در نظر گیرد، تاکید کرد : آموزش و پرورش نباید جورکِش کوتاهی سایر سازمان‌ها باشد چراکه در بسیاری از موارد تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اتفاق می‌افتد در حالی که شهرداری، محیط زیست و.... مسئول اصلی مشکلات این حوزه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید اختیارات شورای آموزش و پرورش استان‌ها و شهرستان ها را افزایش داد، تصریح کرد: با تفویض اختیار، تمرکززدایی محقق می‌شود در این حالت مسئولان استانی می توانند با توجه به شرایط و امکانات تصمیمات متناسب را برای مدارس اتخاذ کنند.

نیاز آموزش و پرورش تمرکززدایی است

وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش درحال حاضر به تمرکز زدایی نیاز دارد، عنوان کرد: در غیر این صورت نمی‌توان گره‌ای از مشکلات نظام آموزشی را باز کرد متاسفانه در حال حاضر  عامل اصلی بسیاری از مشکلات تمرکزگرایی است. تهران از امکانات بسیاری برخوردار است در حالیکه سایر شهرها از ابتدایی‌ترین امکانات محروم هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس اضافه کرد: متاسفانه تعطیلی مدارس به عنوان راهکار همیشگی مقابله با بحران در دستور کار مسئولان قرار گرفته است؛ باید از تجربیات موفق سایر کشورها برای ساماندهی تعطیلات و جلوگیری از افت کیفیت آموزشی بهره برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet