پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/20 07:59:00
سرویس اقتصادی
موسوی‌لارگانی تاکید کرد:

افزایش بیکاری با عدم حمایت از کالای ایرانی/ نقش پررنگ مجلس در محقق شدن حمایت از تولید داخلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط فعلی اگر از کالای ایرانی حمایت نکنیم، قطعا در سال آینده همین اشتغال فعلی را هم از دست خواهیم داد و در همه زمینه ها به سایر کشورها وابسته خواهیم شد.
افزایش بیکاری با عدم حمایت از کالای ایرانی/ نقش پررنگ مجلس در محقق شدن حمایت از تولید داخلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط فعلی اگر از کالای ایرانی حمایت نکنیم، قطعا در سال آینده همین اشتغال فعلی را هم از دست خواهیم داد و در همه زمینه ها به سایر کشورها وابسته خواهیم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43114.jpg افزایش,بیکاری,با,عدم,حمایت,از,کالای,ایرانی/,نقش,پررنگ,مجلس,در,محقق,شدن,حمایت,از,تولید,داخلی Icana

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه متاسفانه عده ای اعتقادی به تولید داخلی ندارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای به دلیل وجود منافع شخصی علاقمند به حمایت از تولید داخلی نیستند و علیرغم اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند شاهد بودیم که به جای تولید بیشتر، بسیاری از نیروهای شاغل نیز بیکار شدند.

تراز مثبت واردات

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای  اسلامی، اضافه کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند دولت باید بر خود حرام بداند که از کالای خارجی که مشابه آن در کشور تولید می شود، استفاده کند نباید شاهد تراز مثبت واردات بوده باشیم، اما متاسفانه اینگونه نشد.

اگر از کالای ایرانی حمایت نکنیم همین اشتغال فعلی را هم از دست خواهیم داد

عدم حمایت از تولیدکنندگان داخلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امسال به جای اینکه بسته های حمایتی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شود، با فشارهایی که بانک ها و سازمان مالیاتی بر تولیدکنندگان داخلی وارد کردند و البته با واردات بی رویه، قدرت رقابت از تولیدکنندگان داخلی گرفته شد و حمایت های لازم به عمل نیامد.

بیکاری

نقش مجلس در محقق شدن حمایت از تولید داخلی

موسوی لارگانی با اشاره به نقش مجلس در زمینه نظارت بر محقق شدن حمایت از تولید داخلی افزود: مجلس باید قانونی تصویب کند که مطابق با آن اگر واردکننده ای کالایی را وارد کشور کرد که مشابه آن در داخل تولید می شد، با او برخورد جدی صورت بگیرد. دولت هم در این راستا باید تمام قد بایستد و و جلوی ثبت سفارش اینگونه کالاها را بگیرد.

لزوم حمایت مردم از کالای ایرانی

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در کنار همه این ها مردم هم اگر می خواهند بیکاری در کشور بیشتر نشود و خواهان رونق اقتصادی هستند باید کالای ایرانی خریداری کنند، هرچند این کالاها از کیفیت پایین تری از کالای خارجی برخوردار باشند؛ چرا که در شرایط فعلی اگر از کالای ایرانی حمایت نکنیم قطعا در سال آینده همین اشتغال فعلی را هم از دست خواهیم داد و در همه زمینه ها به سایر کشورها وابسته خواهیم شد. /

بیشتر بخوانید:

بی کیفیتی تولیدات داخلی؛ حاصل بهره وری پایین و افزایش هزینه ها

تیم جدید اقتصادی دولت برنامه مدونی برای خروج اقتصاد کشور از رکود ارائه دهد

تسهیلات گران قیمت؛ عامل رکود تولید

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet