خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/20 08:49:49
سرویس فرهنگی
ابطحی:

ایجاد حساب جداگانه در آموزش و پرورش برای دریافت کمک های مردمی تخلف است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: نباید هر نهاد برای خود حساب مخصوص داشته باشد زیرا این تخلف است و دیوان محاسبات با آن برخورد خواهد کرد.
ایجاد حساب جداگانه در آموزش و پرورش برای دریافت کمک های مردمی تخلف است عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: نباید هر نهاد برای خود حساب مخصوص داشته باشد زیرا این تخلف است و دیوان محاسبات با آن برخورد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103392515032.jpg ایجاد,حساب,جداگانه,در,آموزش,و,پرورش,برای,دریافت,کمک,های,مردمی,تخلف,است Icana

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به ایجاد حساب یکپارچه توسط آموزش و پرورش درجهت واریز کمک های مردمی به مدارس به این حساب گفت: نباید هر نهاد برای خود حساب مخصوص داشته باشد زیرا این تخلف است و دیوان محاسبات با آن برخورد خواهد کرد و حتی حساب 2020  که کمک های انجمن اولیا و مربیان به مدارس در آن واریز می شد نیزهم خلاف مقررات موجود است.

کمک های مردمی به مدارس به خزانه دولت واریز شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید تمام واریزهایی که به نهادهای دولتی از جمله آموزش و پرورش تحت عنوان کمک های مردمی انجمن اولیا و مربیان به مدارس صورت می گیرد، به خزانه کشور واریز شود و آموزش و پرورش نباید حساب جداگانه را برای خود تعریف کند؛ زیرا حساب های جداگانه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد که با واریز تمامی وجود به خزانه دولت می توان از این مشکلات جلوگیری کرد.

با گزارش تخلفات، متخلفان به مراجع ذی صلاح معرفی می شوند

وی ادامه داد: اگر در این خصوص گزارش به کمیسیون آموزش و تحقیقات برسد، بطور قطع پیگیری خواهد کرد و متخلفان به مراجع ذی صلاح و قوه قضاییه معرفی خواهند شد؛ زیرا آنچه مشهود است با واریز وجوه به خزانه دولت می توان به راحتی بر آن و مصارف آن نظارت کرد، ولی ایجاد حساب جداگانه برای هر نهاد امکان نظارت بر دخل و خرج و هزینه کرد را می گیرد و امکان بروز تخلف وجود دارد.

تعریف درآمدهای اختصاصی برای هر نهاد در بودجه، از نظارت بر آن جلوگیری می کند

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: با واریز کمک های مردمی انجمن اولیا و مربیان به مدارس در خزانه، دولت اعتبارات لازم را به آموزش و پرورش سریعا اختصاص دهد تا مدارس با مشکلات مواجه نشوند ولی آنچه باعث بروز مشکلاتی از قبیل ایجاد حساب های جداگانه برای هر نهاد مخصوصا آموزش و پرورش در سال های گذشته شده، تعریف درآمد های اختصاصی برای هر نهاد در بودجه سنواتی است که غیر قابل کنترل است.

تعریف درآمدهای اختصاصی برای هر نهاد در بودجه، قانونی نیست

ابطحی گفت: اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصول 54،53،52 و 55 سخن از واریز تمام وجوه به خزانه دولت است تا بتوان بر درآمد ها و هزینه کرد ها کنترل کرد، ولی تعریف درآمد های اختصاصی در بودجه های سنواتی  امکان کنترل را گرفته ومشکلات پیش آمده در آموزش و پرورش ناشی از همین تعاریف غیرقانونی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: دولت و آموزش و پرورش باید تمام درآمد ها و هزینه کردهای خود را از طریق خزانه دولت اجرایی کنند و اگر دریافتی وجهی نیز تحت عنوان کمک های مردمی صورت می گیرد، بطور حتم به خزانه واریز شود تا بتوان با کنترل و نظارت صحیح از حیف و میل های بیجا جلوگیری بعمل آید ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet