هدر موبایل
1397/08/20 09:27:54
سرویس فرهنگی
محمدی:

ورود دانش آموزان به فضای مجازی تصمیمی شتابزده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: فضای مجازی، دانش آموزان را از کتاب، کتابخوانی و مطالعه دور خواهد کرد.
ورود دانش آموزان به فضای مجازی تصمیمی شتابزده است عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: فضای مجازی، دانش آموزان را از کتاب، کتابخوانی و مطالعه دور خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg ورود,دانش,آموزان,به,فضای,مجازی,تصمیمی,شتابزده,است Icana

داود محمدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص توزیع سیم کارت کودک  و نوجوان و مشکلات ورود دانش آموزان به فضای مجازی و اثر مخرب آن در فضای کتاب خوانی و مطالعه در دوران تحصیلی آنها گفت: تصمیمات شتاب زده برای کودکان و نوجوانان می تواند آسیب های جدی به آنها وارد کرده و متاسفانه از این تصمیمات غیرکارشناسی شده در حوزه کودکان و نوجوانان در کشور فراوان مشاهده می شود که باید اقدامی جدی در خصوص این قبیل اقدامات سنجیده شود.

تصمیمات در آموزش و پرورش نیاز به کار کارشناسی شده دارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای وارد کردن هر طرح و ایده در دوران کودکی و نوجوانی که فرد در سن دانش آموزی قراردارد، باید با برگزاری جلسات با افراد کارشناس و محقق در این حوزه، تصمیم گیری صورت گیرد، اما آنچه واضح است، شتابزدگی است که در این طرح مشاهده می شود، چراکه استفاده از فضای مجازی در دوران دانش آموزی باعث دور شدن دانش آموزان از کتاب و مطالعه خواهد شد، چراکه آموزش های لازم در خصوص استفاده از فضای مجازی در مدارس وجود ندارد.

رها شدن دانش آموزان در فضای مجازی صحیح نیست

وی افزود: دانش آموزان باید با فرهنگ کتاب و کتاب خوانی آشنا شوند، زیرا دوران کودکی و نوجوانی بهترین زمان برای یادگیری مسائل  است و اگر بدون آموزش صحیح و فرهنگ سازی درست در خصوص فضای مجازی، آنها در این فضا رها شوند، آسیب های جبران ناپذیری را وارد سیستم آموزشی کشور علی الخصوص در دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد خواهد کرد که اولین فرد آسیب دیده بطور قطع خود دانش آموز خواهد بود.

تصمیمات در آموزش و پرورش بصورت تدریجی عملیاتی شود

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: البته نمی توان گفت که فضای مجازی به نوبه خود تنها آسیب است و منافع ندارد، بلکه باید برای ورود دانش آموزان به این فضا، تمامی جوانب سنجیده شده و با آموزش های صحیح و بصورت تدریجی این طرح عملیاتی شود، زیرا شتابزدگی در تصمیمات در آموزش  و پرورش مشاهده می شود؛ بنابراین می توان به صورت تدریجی شتاب این تصمیم را کاهش داده و در زمان بهتر و با آموزش درست، دانش آموزان را وارد فضای مجازی کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آمادگی ذهنی در معلمان و دانش آموزان نیز یکی از مراحل ورود دانش آموزان به فضای مجازی است که باید توسط آموزش و پرورش صورت بگیرد، البته این آموزش ها باید در سال های گذشته انجام می شد و بعد تصمیم گیری ها صورت می گرفت ولی شرایط  سیستم آموزشی امروز کشور در آموزش و پرورش چنین ایجاب می کند که قبل از اجرایی شدن هر طرح، مقاصد آن مشخص گردد.  /

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet