شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/08/22 11:34:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

طرح عادی سازی روابط با اسرائیل با هدف فراموش شدن فلسطین

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: کشورهایی چون بحرین با هدف فراموش شدن آوارگان فلسطینی و قبح زدایی از روابط با اسرائیل طرح عادی سازی را مطرح کردند.
طرح عادی سازی روابط با اسرائیل با هدف فراموش شدن فلسطین عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: کشورهایی چون بحرین با هدف فراموش شدن آوارگان فلسطینی و قبح زدایی از روابط با اسرائیل طرح عادی سازی را مطرح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201811100036625476.jpg طرح,عادی,سازی,روابط,با,اسرائیل,با,هدف,فراموش,شدن,فلسطین Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری تلاش دولتمردان بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل، گفت: مردم دنیا بدانند که کشورهایی شبیه بحرین، عربستان سعودی و امارات توسط بریتانیای کبیر تشکیل و تمام حکام آن هم از خاندارن مشخص و دست نشانده در این کشورها هستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکام این کشورها منتخب مردم نیستند، تصریح کرد: حکام کشوری چون بحرین حتی نماینده اقلیت مذهبی در کشور خود هستند، از سوی دیگر اسرائیل نیز توسط انگلیسی‌ها تشکیل شد، منشاء ایجاد این کشورها و حکام آنها انگلیس است.

وی افزود: از همین رو در جنگ عراق کشورهایی چون بحرین یا عربستان نیروی به کمک عراق نفرستادند و حتی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین برای آنها هیچ هزینه‌ای نکردند، اگر هم مبالغی هزینه کردند به افرادی چون ابوماذن دست نشانده صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دادند تا جریان مبارزات اسلامی را تضعیف کند.

طرح موضوع عادی سازی روابط با اسرائیل برای سر پوشاندن بر مشکلات آوارگان فلسطینی

جمالی نوبندگانی ادامه داد: مسائلی که امروز برملا شده، همان مسائل پشت پرده روابط این کشورها در طول سال‌ها است. صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در این میان برای فراموش شدن مساله فلسطین و به ویژه آوارگان فلسطینی طرح‌هایی چون عادی سازی روابط با اسرائیل را مطرح می‌کنند. همانگونه که طرح فهد در مراکش را مطرح کردند.

بحرین به دنبال قبح زدایی روابط با اسرائیل است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: این کشورهای متخاصم و همراه با اسرائیل به دنبال قبح‌زدایی این نوع روابط و ارتباطات هستند، علاوه بر این مسئله قدس شریف و انتقال پایتخت اسرائیل به این شهر را اعلام می‌کنند و بدتر از این اقدامات اینکه کشورهایی چون بحرین اذعان دارند که اسرائیل دشمن ما نیست و جمهوری اسلامی دشمن مردم منطقه و مسلمانان است.

     بیشتر بخوانید:

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: بر همین اساس شاهد سفر نتانیاهو به برخی از کشورهای منطقه یا سفر وزیر ورزش رژیم صهیونیستی به ابوظبی و بازدید وی از مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان هستیم، همچنین سفری به عمان داشت و هم‌اکنون هم وزرای اسرائیلی به بحرین دعوت رسمی شدند. این سفرها از گذشته وجود داشته اما با علنی شدن آن معامله جدید را رقم می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ روزنامه تایمز  انگلیس فاش کرد که کشورهای عرب حاشیخ خلیج فارس به دعوت "شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین نخستین اقدامات را در زمینه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی برداشته اند. در همین راستا وزرای اسرائیلی برای حضور در اجلاس منامه به صورت رسمی دعوت شدند و نتانیاهو نیز سفر به برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس را آغاز کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet