شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/08/21 11:17:28
سرویس فرهنگی
میرزاده تشریح کرد:

ارز دانشجویی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره شرایط دانشجویانی که در زمره دریافت‌کنندگان ارز دانشجویی هستند توضیحاتی ارائه کرد.
ارز دانشجویی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره شرایط دانشجویانی که در زمره دریافت‌کنندگان ارز دانشجویی هستند توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811108898344594.jpg ارز,دانشجویی,به,چه,کسانی,تعلق,می‌گیرد؟ Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آغاز ثبت نام ارز دانشجویی، گفت: مشکلات دانشجویان ایرانی خارج از کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور مسئولان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت مورد بررسی قرار گرفت اگرچه مسئولان این وزارتخانه‌ها محدودیت‌هایی برای تامین ارز موردنیاز دانشجویان دارند اما اعضا کمیسیون معتقدند دانشجویانی که پیش از نابسامانی‌های ارزی برای ادامه تحصیل از کشور خارج شده‌اند را نمی‌توان به حال خود رها کرد و باید برای آنها راهکاری در نظر گرفت.

 

ارز دانشجویی

 

نباید دانشجویان ایرانی خارج از کشور به بدون حمایت رها شوند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشجویان به امید ارز دانشجویی برای ادامه تحصیل از کشور خارج شده‌اند حال به دلیل افزایش نرخ ارز مشکلات بسیاری برای این افراد ایجاد شده بنابراین نمی‌توانند با دلایلی مانند نابسامانی‌های ارزی و گرانی آنها را به حال خود رها کنیم در جلسات کمیسیون آموزش مقرر شد ارز مناسب برای این افراد در نظر گرفته شود.

 

ارز دانشجویی

دانشجویان به امید ارز دانشجویی برای ادامه تحصیل از کشور خارج شده‌اند حال به دلیل افزایش نرخ ارز مشکلات بسیاری برای این افراد ایجاد شده بنابراین نمی‌توانند با دلایلی مانند نابسامانی‌های ارزی و گرانی آنها را به حال خود رها کنیم

 

پرداخت ارز دانشجویی مستلزم چه شرایطی است؟

وی با بیان اینکه براساس صحبت‌های انجام گرفته در کمیسیون آموزش مقرر شد مسئولان وزارت علوم مساعدت‌های لازم را برای تخصیص ارز دانشجویی به دانشجویان خارج از کشور انجام دهند، اظهار کرد: این ارز تنها به دانشجویانی اختصاص پیدا می‌کند که از یک سو پیش از نابسامانی‌های ارزی از کشور خارج شده‌اند و از سوی دیگر در مراکز و دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم ادامه تحصیل دهند. در صورتی که به دانشجویان مراکز غیرمعتبر ارز دانشجویی تخصیص داده شود به نوعی مدرک آنها تائید شده و انتظارات و توقعاتی جدیدی ایجاد می‌شود.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید بدانند ارز دانشجویی به آنها اختصاص پیدا نمی‌کند و با اطلاع از این امر برنامه‌‌ریزی‌های خود را انجام دهند.

راهکارهای آموزش عالی برای ساماندهی وضعیت دانشجویان خارج از کشور چیست؟

میرزاده همچنین با اشاره به راهکارهای آموزش عالی برای ساماندهی وضعیت دانشجویان خارج از کشور، ادامه داد: در آخرین جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با مسئولان وزارت‌های علوم و بهداشت شرایط و تمهیدات  لازم برای بازگشت دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل و ادامه تحصیل آنان مشخص شد.

پس از نابسامانی‌های ارزی بسیاری از دانشجویان به کشور بازگشته‌اند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد:  براساس تصمیم وزارت بهداشت دانشجویانی که 36 واحد را گذرانده‌اند می‌تواند پس از بازگشت به ایران در دانشگاه‌های داخلی ادامه تحصیل دهند همچنین براساس تصمیم وزارت علوم، تحقیقات این افراد می‌توانند پس از گذران یک ترم در دانشگاه‌های داخلی ادامه تحصیل دهند که خود کمک بزرگی برای دانشجویان خارج از کشور است تاکنون بسیاری از این دانشجویان به کشور بازگشته اند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet