هدر موبایل
1397/08/21 15:40:46
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

نگاه ملی به پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ضروری است/مدیران نمی‌توانند سرخود عمل کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ساز و کار خاص خود را می‌طلبد، گفت: نگاه ملی به پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ضروری است و مدیران نمی‌توانند سرخود عمل کنند.
نگاه ملی به پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ضروری است/مدیران نمی‌توانند سرخود عمل کنند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ساز و کار خاص خود را می‌طلبد، گفت: نگاه ملی به پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ضروری است و مدیران نمی‌توانند سرخود عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109298335604.jpg نگاه,ملی,به,پیشنهاد,نمایش,فیلم,در,مدارس,ضروری,است/مدیران,نمی‌توانند,سرخود,عمل,کنند Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پیشنهاد نمایش هفته‌ای دو ساعت فیلم در مدارس باید در شورای عالی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد چراکه برنامه و چارت درسی هفتگی مدارس تعریف شده است، گفت: نمایش فیلم در ساعات درسی به معنای حذف دو ساعت از یک کلاس درسی و جایگزین کردن نمایش فیلم است یا اینکه دانش‌آموزان یک روز در هفته دو ساعت بیشتر در مدارس بماند که این مهم نیز مجوزها و ساز و کارهای خود را می‌طلبد.   

تغییرات آموزشی در مدارس باید در طول هم صورت گیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معلمان در شرایط فعلی به دلیل حجم بالای کتب درسی با کمبود ساعت آموزشی رو به رو هستند لذا تغییرات باید در طول هم صورت بگیرد، افزود: انجام گرفتن تغییرات در طول هم به معنای کاهش حجم کتب درسی و در ادامه اضافه کردن برنامه‌هایی همچون نمایش فیلم است با این وجود احتمالا در صورت موافقت با نمایش فیلم در مدارس می‌توان ساعت درس هنر را آن هم نه هر هفته بلکه هرچند وقت یکبار به این مسئله اختصاص داد.  

پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس ساز و کار خاص خود را می‌طلبد

وی با اشاره به اینکه مدارس پنجشنبه‌ها تعطیل است و راهی کردن دانش‌آموزان به مدارس برای تماشای فیلم نیاز به دریافت مجوز از شورای اداری منطقه دارد چراکه اگر اتفاقی برای دانش‌آموزان در این روز بیافتد مدیر مدرسه باید پاسخگو باشد، ادامه داد: این پیشنهاد ساز و کار خاص خود را می‌طلبد.

ضرورت نگاه ملی به پیشنهاد نمایش فیلم در مدارس/مدیران نمی‌توانند سرخود عمل کنند

اولادقباد در حالی که معتقد است باید نگاه ملی به این دست پیشنهادات داشت، چراکه مدیر مدارس نمی‌توانند سرخود اقدام به این کار کنند لذا باید ساز و کارشان را برای مدارس مشخص کرد، اضافه کرد: شورای عالی آموزش و پرورش اهداف دوره تحصیلی را مشخص کرده است لذا هر تغییری نیاز به بررسی مجدد دارد تا در ادامه به صورت یکی از آیتم‌های درسی به اهداف مذکور اضافه شوند.

باید فواید و اهداف نمایش فیلم در مدارس  مشخص شود و اینکه اصلا چه نوع فیلم‌هایی مناسب نمایش در برای دانش آموزان است 

این نماینده مجلس همچنین افزود: باید در جریان این بررسی فواید و اهداف این کار نیز  مشخص شود و اینکه اصلا چه نوع فیلم‌هایی مناسب نمایش برای دانش‌آموزان است. 

تاثیرگذاری سینما میان رسانه‌های آموزشی بر کسی پوشیده نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعتقاد به اینکه میان رسانه‌های آموزشی تنها کتاب موثر نیست و تاثیرگذاری سینما بر کسی پوشیده نیست، اضافه کرد: خانواده‌ها باید جدا از برنامه آموزشی و تربیتی مدارس ارتباط فرزندان‌شان را با فیلم و کتاب با هدف رشد آن‌ها بیشتر کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet