هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مرادی:

گردشگری مریوان تنها با 70 میلیون تومان اداره می شود

سرویس استان ها
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: مریوان به عنوان قطب گردشگری و دارای چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین جهان تنها 70 میلیون برای صنعت گردشگری بودجه دریافت می کند.
شنبه 26 آبان 1397 ساعت 10:16
گردشگری مریوان تنها با 70 میلیون تومان اداره می شود نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: مریوان به عنوان قطب گردشگری و دارای چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین جهان تنها 70 میلیون برای صنعت گردشگری بودجه دریافت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106128150382.jpg گردشگری,مریوان,تنها,با,70,میلیون,تومان,اداره,می,شود Icana

منصور مرادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید از نمایندگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان مریوان، اظهار داشت: با وجود اینکه مقام معظم رهبری کردستان و به خصوص شهرستان مریوان را استان و شهرستان فرهنگی عنوان کردند، اما سازمان صنایع دستی و گردشگری در این شهرستان اداره ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: این در حالی است که مریوان به لحاظ گردشگری ثبت جهانی شده است، اما تنها نمایندگی سازمان میراث فرهنگی دارد و طبق گفته کارکنان از اعتباراتی که به این نمایندگی داده شده است در سال 97 تنها  70 میلیون تومان بودجه تخصیص یافته است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: مریوان با دریاچه زریوار، آثار گردشگری و صنایع دستی که دارد از پتانسیل های خدادادی و طبیعی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است اما فاقد اداره و نیروی متخصصی لازم در حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه نمایندگی سازمان میراث فرهنگی در مریوان تنها 3 کارمند دارد، اظهار داشت: برای معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متاسفم که برای گردشگری شهرستان مریوان تنها 70 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که تنها هزینه آب و برق و هزینه های ساختمان استیجاری فرسوده می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انتظار می رود به صنعت گردشگری مریوان توجه ویژه ای شود، بیان داشت: شهرستان مریوان قطب گردشگری است، دریاچه زریوار چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین در جهان است اما توجهی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمی شود وتنها با 70 میلیون تومان اداره می شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000