هدر موبایل
1397/08/26 10:16:44
سرویس استان ها
مرادی:

گردشگری مریوان تنها با 70 میلیون تومان اداره می شود

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: مریوان به عنوان قطب گردشگری و دارای چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین جهان تنها ۷۰ میلیون برای صنعت گردشگری بودجه دریافت می کند.
گردشگری مریوان تنها با 70 میلیون تومان اداره می شود نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: مریوان به عنوان قطب گردشگری و دارای چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین جهان تنها 70 میلیون برای صنعت گردشگری بودجه دریافت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106128150382.jpg گردشگری,مریوان,تنها,با,70,میلیون,تومان,اداره,می,شود Icana

منصور مرادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید از نمایندگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان مریوان، اظهار داشت: با وجود اینکه مقام معظم رهبری کردستان و به خصوص شهرستان مریوان را استان و شهرستان فرهنگی عنوان کردند، اما سازمان صنایع دستی و گردشگری در این شهرستان اداره ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: این در حالی است که مریوان به لحاظ گردشگری ثبت جهانی شده است، اما تنها نمایندگی سازمان میراث فرهنگی دارد و طبق گفته کارکنان از اعتباراتی که به این نمایندگی داده شده است در سال 97 تنها  70 میلیون تومان بودجه تخصیص یافته است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: مریوان با دریاچه زریوار، آثار گردشگری و صنایع دستی که دارد از پتانسیل های خدادادی و طبیعی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است اما فاقد اداره و نیروی متخصصی لازم در حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه نمایندگی سازمان میراث فرهنگی در مریوان تنها 3 کارمند دارد، اظهار داشت: برای معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متاسفم که برای گردشگری شهرستان مریوان تنها 70 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که تنها هزینه آب و برق و هزینه های ساختمان استیجاری فرسوده می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انتظار می رود به صنعت گردشگری مریوان توجه ویژه ای شود، بیان داشت: شهرستان مریوان قطب گردشگری است، دریاچه زریوار چهارمین دریاچه دائمی آب شیرین در جهان است اما توجهی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمی شود وتنها با 70 میلیون تومان اداره می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet