هدر موبایل
1388/06/26 11:20:00
سرویس سیاسی
کوثری تاکید کرد:

ایران در دفاع از مظلوم الگوی جهان است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دفاع همه جانبه ایران از ملت فلسطین الگویی برای همه جهانیان خواهد بود.

اسماعیل کوثری در خصوص دستاوردهای برگزاری روز قدس و حمایت از مردم فلسطین اظهار داشت: حمایت از مردم فلسطین و آزادسازی قدس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه از سال 1342 توسط حضرت امام(ره) آغاز شد و بعد از پیروزی انقلاب نیز این موضوع شدت گرفت و با حمایت همه جانبه مردم باعث شد آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به این عنوان نام گذاری شد.

وی افزود: با ادامه یافتن تجمع و راهپیمایی در این روز باعث شد که این امر در کشورهای مسلمان دیگر نیز برپا شود و اکنون نیز شاهد هستیم در برخی کشورهای اروپایی نیز این راهپیمایی‌ها برگزار می‌شود.

کوثری تصریح کرد: حمایت شفاف و همه جانبه حضرت امام (ره) و مردم ایران از فلسطین باعث شد این موضوع در کشورهای سراسر جهان دنبال شود و البته این حمایت‌ها از ملت مظلوم فلسطین بسیار تاثیرگذار بود و اثرات آن نیز باعث امیدوار شدن مردم و مسئولان فلسطین برای آزادسازی سرزمین اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی شد.

وی در مورد اینکه‌ آیا ایران در حمایت از فلسطین بدنبال منافع داخلی است، گفت: ما انقلاب نکردیم که فقط مسئولیت در قبال مردم و کشور خود داشته باشیم در حالی که هدف ما حمایت از مستضعفین و ملت‌های ستمدیده بوده است و بر این اساس می‌توان گفت که ابتدا ملت کشورمان آزاد شدند و دوم اینکه کشورهای دیگری که مظلوم واقع شده و تحت ستم زورگویان و اشغالگران هستند آزاد می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: در جهان اسلام احساس مسئولیت ملت ما و رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری موجب شد ملت‌هایی که زیر بار ظلم اشغالگران قرار گرفته‌اند آزاد شوند.

وی ادامه داد: نفع این حمایت این است که زمانی که از ملت ستم دیده فلسطین دفاع می‌کنیم مسلمانان و آزادی خواهان کشورهای دیگر نیز به جمع ما می‌پیوندند و وقتی همه مشت‌ها یکی شوند می‌توانند اشغالگران را تحت فشار قرار دهند تا آنها نتوانند به خواسته‌های خود برسند.

کوثری با بیان اینکه ایران با حمایت خود از مردم فلسطین الگویی برای همه جهانیان خواهد شد، گفت:‌ این امر باعث شد که این تفکر در سطح بین المللی مطرح شود که ایران بود که با حمایت همه جانبه خود توانسته کاری کند که رژیم اشغالگر قدس و آمریکای تجاوزگر به اهداف خود نرسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet