پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/26 12:46:00
سرویس سیاسی

عابدی: انتخاب روز قدس تدبیر راهبردی امام (ره) بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تدبیر حضرت امام(ره) در انتخاب روز قدس یک تدبیر راهبردی، قوی و پیش‌بینی و دور اندیشی به نام آینده پژوهی بود.

 

محمد کریم عابدی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص حمایت از مردم فلسطین گفت: حمایت از قدس براساس آیه قرآن کریم است و امر امام(ره) نیز براساس امر خداست.

وی با بیان این که براساس قرآن مومنین همیشه دشمن ظالمین و یاور مظلومان هستند، افزود: مسئله فلسطین از سال 1901 که پروتکل آن در لندن بسته شد تا براساس آن یهودی‌ها در سرزمین فلسطین اسکان یابند و در سال 1947 نیز رژیم صهیونیستی اعلام موجودیت کرد.

عابدی تصریح کرد: پس از این اعلام موجودیت، اعراب باتوجه به نژاد خود جنگ‌هایی را آغاز کردند اما در همه جنگ شکست خوردند.

وی ادامه داد: پس از انقلاب ایران و دستور حضرت امام(ره) مبنی بر محو اسرائیل و حمایت از مردم فلسطین، اعراب به جای حمایت و طرفداری از حضرت امام(ره) پیمانی به عنوان کمپ دیوید با هدف ایجاد صلح بین‌ اعراب با اسرائیل بستند.

عابدی با اشاره به جنگ‌های میان اشغال‌گران و کشورهای مسلمان گفت: امروز اعراب فهمیدند که منظور حضرت امام(ره) از اعلام روز قدس در جمعه آخر ماه مبارک رمضان پایه‌گذاری راهبردی وحدت مسلمانان برای مبارزه و نابودی رژیم جعلی است.

وی تصریح کرد: تدبیر حضرت امام(ره) یک تدبیر راهبردی، قوی و پیش‌بینی و دور اندیشی به نام آینده پژوهی بود.

نماینده فردوس و طبس افزود: امروزه شاهد هستیم مسلمانان در روز قدس هر ساله در هر جای دنیا در قلب آمریکا و  اروپا علیه نژاد پرستی دست به راهپیمایی می‌زنند.

وی گفت: به کشورهای عربی توصیه می‌کنیم دست از اختلافات بردارند و به جای وحدت در  نژاد در اسلامیت با یکدیگر متحد شوند. امیدواریم در روز قدس در کشورهای مسلمان در سراسر دنیا یک حماسه کم نظیر اتفاق بیفتند.

عابدی خاطر نشان کرد: امروز ایران در منطقه و خاورمیانه و جامعه بین‌الملل از نظر بعد سیاسی حرف اول را می‌زند. هیچ کشوری نمی‌تواند بگوید بدون در نظر گرفتن ایران می‌توانند اقداماتی را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet