هدر موبایل
1397/08/22 12:30:09
سرویس اجتماعی
قنبری در گفت و گو با خانه ملت خبر داد:

تعبیه مکان‌هایی در اطراف تهران به منظور دپوی کمک‌های ارسالی برای امدادرسانی در زمان زلزله/ مقاوم‌سازی پل‌های فرسوده در دستور کار شهرداری

مشاور پارلمانی شهردار تهران از تعبیه مکان‌هایی در اطراف و ورودی‌های تهران به منظور دپوی کمک‌های ارسالی برای امدادرسانی در زمان زلزله احتمالی خبر داد و گفت: شهرداری برای مقابله با زلزله احتمالی نیاز به همراهی و حمایت دولت دارد.
تعبیه مکان‌هایی در اطراف تهران به منظور دپوی کمک‌های ارسالی برای امدادرسانی در زمان زلزله/ مقاوم‌سازی پل‌های فرسوده در دستور کار شهرداری مشاور پارلمانی شهردار تهران از تعبیه مکان‌هایی در اطراف و ورودی‌های تهران به منظور دپوی کمک‌های ارسالی برای امدادرسانی در زمان زلزله احتمالی خبر داد و گفت: شهرداری برای مقابله با زلزله احتمالی نیاز به همراهی و حمایت دولت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/53176.jpg تعبیه,مکان‌هایی,در,اطراف,تهران,به,منظور,دپوی,کمک‌های,ارسالی,برای,امدادرسانی,در,زمان,زلزله/,مقاوم‌سازی,پل‌های,فرسوده,در,دستور,کار,شهرداری Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   با بیان اینکه شهرداری اقداماتی را برای مقابله با زلزله احتمالی پایتخت در دستور کار دارد، گفت: مقابله با زلزله فراتر از شهرداری است؛ ستاد بحرانی را در تهران داریم که مدیریت آن با شهردار است و شهرداری اقدامات لازم را در ارتباط با مدیریت بحران و زلزله احتمالی انجام داده است.

وی افزود: در شهرداری مرکز تحقیقاتی وجود دارد که متخصصان ژاپنی در گذشته اقدامات و پژوهش هایی را برای بررسی زلزله احتمالی انجام دادند و همچنین متخصصان داخلی نیز در این مرکز در حال انجام تحقیقات و پژوهش های مناسبی هستند.

گسل های مهم پایتخت شناسایی و ساخت و ساز در اطراف و روی آنها ممنوع شده است

قنبری با یادآوری اینکه گسل‌های مهم پایتخت شناسایی و ساخت و ساز در اطراف و روی آنها ممنوع شده است، ادامه داد: بلندمرتبه سازی در حاشیه گسل ها برای پیشگیری و جلوگیری از ایجاد خطر در زمان زلزله ممنوع اعلام شده و در نهایت اقدامات پیشگیرانه در حال حاضر در دستور کار شهرداری است.

زلزله در تهران

مکان‌های خاصی در اطراف و ورودی های تهران برای امدادرسانی در زمان زلزله احتمالی پیش بینی شده است

مشاور پارلمانی شهردار تهران با یادآوری اینکه مکان‌های خاصی در اطراف و ورودی های تهران برای امدادرسانی در زمان زلزله احتمالی پیش بینی شده است، گفت: تعبیه این مکان ها به منظور دپوی کمک های ارسالی است تا در زمان بحران به مناطق ارسال شود.

زلزله 5.2 ریشتری پایتخت تلنگری به شهرداری برای جدی گرفتن زلزله

وی با یادآوری زلزله 5.2 ریشتری پایتخت، تصریح کرد: این زلزله تلنگری به شهرداری بود تا موضوع زلزله جدی تر گرفته شود.

قنبری با بیان اینکه شهرداری اقداماتی را برای بازسازی بافت های فرسوده در دستور کار دارد، افزود: تا بتوان با بازسازی و مقاوم سازی درصد تلفات و تخریب ها را کاهش داد.

توجه شهرداری به بازسازی پل های فرسوده

پل کریمخان در اوایل سال جاری تعمیر شد و همچنین در ارتباط با سایر پل‌های فرسوده و خطرساز نیز تدابیر ویژه و مناسبی اتخاذ شده و اقداماتی در حال انجام است

مشاور پارلمانی شهردار تهران با یادآوری توجه شهرداری به بازسازی پل های فرسوده، گفت: پل کریمخان در اوایل سال جاری تعمیر شده و خطراتی که می توانست در زمان زلزله به همراه داشته باشد برطرف شد همچنین در ارتباط با سایر پل های فرسوده و خطرساز نیز تدابیر ویژه و مناسبی اتخاذ شده و اقداماتی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه شهرداری برای بافت های فرسوده تسهیلات خاصی را در نظر گرفته است، ادامه داد: این تسهیلات در اختیار همه از جمله بازاریان تهران قرار می گیرد و می توانند استفاده کنند.

آمادگی برای مقابله با زلزله احتمالی وجود دارد اما صد در صد نیست

قنبری با تاکید بر اینکه آمادگی برای مقابله با زلزله احتمالی وجود دارد اما صد در صد نیست، افزود: مدیریت ستاد بحران در هنگام بحران و زلزله با شهرداری است و شهرداری متناسب با امکانات در اختیار اقداماتی را انجام داده اما نیاز به حمایت های خاص دولت دارد.

شهرداری برای مقابله با زلزله احتمالی نیاز به همراهی و حمایت دولت دارد

مشاور پارلمانی شهردار تهران ادامه داد: به عنوان مثال در ارتباط با بحث بازسازی بافت های فرسوده شهرداری می تواند تسهیلاتی را برای صدور مجوز و پروانه جهت در نظر بگیرد و دولت نیز با اعطای تسهیلات می تواند به شهرداری کمک کند اینکه شهرداری برای مقابله با زلزله احتمالی بتواند اقدامات مناسبی را داشته باشد بستگی به حمایت و کمک دولت دارد و در مجموع شهرداری نیاز به همراهی و حمایت دولت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet