ایام محرم 1398
1388/06/26 12:57:00
سرویس سیاسی
پزشکیان در واکنش به انتخاب رحیمی

نباید از افرادی که عامل تنش هستند استفاده کرد

**وزیر سابق بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: فردی که برای معاون اولی انتخاب می‌شود اگر دارای مقبولیت در بین وزرا و مردم نباشند و در عین حال فاقد تجربه مدیریتی لازم باشد به طور قطع با مشکل مواجه می‌شوند.

مسعود پزشکیان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: معاون اول رییس جمهور باید از نظر تجربه کلان مدیریتی در سطوح عالی، از لحاظ علمی در حد ممتاز و نسبت به وزرا از سابقه درخشانی برخوردار بوده و در عین حال حائز محبوبیت داخلی و خارجی باشد.

وی خاطر نشان کرد: البته خوشبختانه به برکت جمهوری اسلامی ایران در کشور ما از افرادی قوی و ممتاز زیادی برخوردار هستیم. اما رییس جمهور فردی را باید انتخاب کنند که با وی هماهنگ باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص ارائه طرحی مبنی بر انتخاب وزراء براساس رای اعتماد نمایندگان گفت: این موضوع از دو بعد حائز توجه است نخست اختیار رییس جمهور، سپس پاسخگویی به نمایندگان مردم در خانه ملت.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: نکته اول این که من معتقدم رییس جمهور باید از حق انتخاب برخوردار باشد و نباید برای انتخاب معاونین در محدودیت قرار گیرد نکته دوم این که این اختیار باید با تعامل همراه باشد که تنش‌زا نباشد و در عین حال به مجلس هم پاسخگو باشد.

پزشکیان خاطر نشان کرد: مجلس باید دارای این قدرت باشد که از رییس جمهور سئوال کند و سئوال کردن روش تقابل معنا نشود تداوم این روش موجب توسعه کشور را رقم می‌زند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: باید از نگاه سیاسی فاصله گرفت و به جای آن بینش و نگرش کارشناسی را جایگزین آن کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر تعامل نباشد حتی اگر از مجلس رای اعتماد بگیرندباز هم این موضوع به هیچ وجه به نفع انقلاب، نظام، کشور و مردم نخواهد بود.

وزیر سابق بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: باید شرایطی فراهم شود اگر فردی کاری کند که دارای تنش شود این موضوع اصلاح شود.

 وی در خصوص ارزیابی وی از انتخاب‌های رحیمی به عنوان معاون اولی رییس جمهور گفت: من از سابقه‌های رحیمی اطلاع چندانی ندارم، احمدی‌نژاد باید نسبت به این انتخاب پاسخگو باشد، اگر فاقد ویژگی‌های معاون اولی باشد موجب کابینه دهم و مسایل پیرامون آن با چالش مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یاد آور شد: معاون اول رییس جمهور باید بین کابینه هماهنگی ایجاد کند در غیر این صورت وزارتخانه‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet