پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/23 14:17:32
سرویس اقتصادی
انارکی محمدی مطرح کرد:

تحول صادرات غیرنفتی در گرو استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی به رشد قابل توجه صادرات غیرنفتی منتهی می شود.
تحول صادرات غیرنفتی در گرو استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی به رشد قابل توجه صادرات غیرنفتی منتهی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105642254073.jpg تحول,صادرات,غیرنفتی,در,گرو,استفاده,بهینه,از,منابع,صندوق,توسعه,ملی Icana

احمد انارکی محمدی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،گفت:اینکه برای دست یابی به اقتصاد توانمند و نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی نیاز به توسعه صادرات غیرنفتی وجود دارد، یک موضوع بدیهی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:آمریکا بر خلاف ادعاها نتوانست جلوی صادرات نفت ایران بگیرد از ابتدا نیز این موضوع مشخص بود که نمی تواند موفق شود اما با جلوگیری از خام فروشی و توسعه صادرات غیرنفتی می توان حتی شرایط را به نحوی ارتقا داد که حتی نتواند این موضوعات را مطرح کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:یکی از اهداف صندوق توسعه ملی، تبدیل بخشی از درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فراورده های نفتی به ثروت های ماندگار مولد اقتصادی است و باید سهم نسلهای آینده از منابع نفت و گاز و فرآورده های نفتی نیز حفظ شود.

انارکی محمدی افزود:32 درصد از منابع حاصل از فروش نفت سهم صندوق توسعه ملی است که اگر این منابع مدیریت و بصورت صحیح سرمایه گذاری شود رشد قابل توجه صادرات غیرنفتی را در پی دارد.

چرخه ناشی از باز توزیع منابع برگشتی صندوق توسعه ملی مناسب نیست

وی ادامه داد:در حال حاضر برگشت منابع تسهیلات ارزی مناسب نیست و  چرخه ناشی از باز توزیع منابع برگشتی با اختلال روبرو شده است.

صندوق توسعه ملی

 

انارکی محمدی گفت: افزایش دقت در پرداخت تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی با اولویت تولیدات صادرات محور به همراه تدوین ساز و کار مناسب برای پرداخت اقساط تسهیلات باید مدنظر قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:تخصیص مناسب منابع صندوق توسعه ملی و برگشت تسهیلات به چرخه باز توزیع می تواند محرک صادرات غیرنفتی قرار بگیرد و اقتصاد کشور را توانمندتر کند تا از شرایط تحریم نفتی، عبور کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet