سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت‌پیشه در واکنش به ادعای اخیر وزیر خارجه:

اظهارات ظریف درباره پولشویی غیرمستند است

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اظهارات ظریف درباره پولشویی غیرمستند است، گفت: مقررات داخلی ایران مقدم و مترقی‌تر از کنوانسیون‌های بین المللی مبارزه با پولشویی است کما اینکه ایران هیچ گاه در لیست قرمز کشورهای دارای جرایم پولشویی قرار نگرفته است.
پنج‌شنبه 24 آبان 1397 ساعت 08:02
اظهارات ظریف درباره پولشویی غیرمستند است رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اظهارات ظریف درباره پولشویی غیرمستند است، گفت: مقررات داخلی ایران مقدم و مترقی‌تر از کنوانسیون‌های بین المللی مبارزه با پولشویی است کما اینکه ایران هیچ گاه در لیست قرمز کشورهای دارای جرایم پولشویی قرار نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg اظهارات,ظریف,درباره,پولشویی,غیرمستند,است Icana

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی گسترده در کشور، گفت: به نظر اظهارات آقای ظریف درباره پولشویی غیرمستند بود و از این جهت بسیار تعجب کردم، از زمان پایان مدت تعلیق بررسی CFT شاهد بیان دو استدلال موافق و مخالف به صورت جدی بودیم، مخالفان دغدغه‌ها و دلسوزی‌هایی داشتند مبنی بر اینکه هدف آمریکایی‌ها قبل و بعد از خروج از برجام و همکاری بین‌المللی با ایران ایجاد رخنه اطلاعاتی است لذا در این شرایط نباید همکاری بیشتری داشته باشیم.

ظریف هیچ‌گاه درباره پولشویی در جلسات بررسی CFT در مجلس صحبت نکرد

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موافقان از جمله بنده که بر تصویب CFT تاکید داشتم، معتقدیم که در این شرایط بهانه را نباید به دشمن داد لذا روزنه‌های لازم را باید برای همکاری‌های بین المللی حفظ کرد، بررسی CFT در جلسات متعدد با حضور وزیر امور خارجه صورت گرفت اما هیچ گاه موضوع پول شویی از سوی وی مطرح نشد.

اظهارات آقای ظریف درباره پولشویی غیرمستند بود، وی در جلسات متعدد بررسی CFT حضور پیدا کرد اما هیچ گاه موضوع پول شویی از سوی وی مطرح نشد.

وی افزود: هر موضوعی که از سوی مسئولان در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح شود قطعا ضمیمه اطلاعاتی و اسنادی آن را درخواست خواهیم کرد اما وزیر امور خارجه در ارتباط با پول شویی موضوعی را در کمیسیون مطرح نکردند.

ایران هیچ گاه در لیست قرمز کشورهای مرتبط با پولشویی قرار نگرفته است

فلاحت پیشه یادآور شد: از سوی دیگر ایران هیچ گاه در لیست کشورهای مرتبط با جرایم پول شویی جزء کشورهای قرمز قرار نگرفته است، 50 درصد پول شویی دنیا در آمریکا و حدود 30 تا 40 درصد در کشورهای شرق آسیا و کشورهای نوظهور این منطقه وجود دارد. ایران حتی مقررات داخلی مقدم و مترقی‌تر از کنوانسیون‌های بین المللی مبارزه با پولشویی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: وزیر امور خارجه بهتر است که مواضع خود را اصلاح کند زیرا واقعیت موافقت‌ها و مخالفت با CFT و FATF صیانتی است و در رابطه با حقوق ایرانی‌ها است، اظهارات مخالفان در رابطه با دغدغه پول شویی در ایران قطعا نیست.

کمیسیون امنیت ملی آماده پیگیر موضوع پولشویی مورد نظر وزیر خارجه است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما در نشست‌های مشترک با وزیر امور خارجه حتما این موضوع را مطرح خواهیم کرد، هرگونه مستندی هم در زمینه پول شویی وجود داشته باشد قطعا از سوی کمیسیون امنیت ملی پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000