هدر موبایل
1397/08/28 17:05:00
سرویس سیاسی
ابطحی مطرح کرد:

سرانجام شکایت ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی به موجب تحریم‌های آمریکا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، گفت: اگر سازمان بین المللی دریانوردی علیه آمریکا به دلیل تحریم‌های اخیر ایران محکومیتی صادر کند، می‌توانیم طبق آن سند به دیوان لاهه از آمریکا شکیات کنیم.
سرانجام شکایت ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی به موجب تحریم‌های آمریکا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، گفت: اگر سازمان بین المللی دریانوردی علیه آمریکا به دلیل تحریم‌های اخیر ایران محکومیتی صادر کند، می‌توانیم طبق آن سند به دیوان لاهه از آمریکا شکیات کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/46862.jpg سرانجام,شکایت,ایران,به,سازمان,بین‌المللی,دریانوردی,به,موجب,تحریم‌های,آمریکا Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح تاثیر شکایت ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی به دلیل اعمال تحریم‌های دریایی آمریکا، گفت: سازمان‌های بین‌المللی دریانوردی قدرت اجرایی لازم را ندارد منتهی اگر بیانیه‌ای جهت محکومیت آمریکا برای تحریم دریایی ایران صادر کند، می‌تواند سندی برای ما باشد تا طبق آن بتوانیم به دیوان بین المللی دادگستری لاهه شکایت کنیم.

احتمال محکومیت لفظی از سوی سازمان بین‌المللی دریانوردی علیه آمریکا

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مجموع اما بعید به نظر می‌رسد که سازمان بین المللی دریانوردی چنین حکمی را علیه آمریکا صادر کند، مگر آنکه دولت انگلستان به دلیل پایبندی ایران به برجام و حفظ این توافق، محکومیت لفظی را اعلام کند.

                                  بیشتر بخوانید:

 

تحریم دریایی ایران به لحاظ حقوق بین الملل قابل مناقشه است

وی افزود: تحریم کشتی های ایران به لحاظ حقوقی خلاف قطعنامه شورای امنیت است کما اینکه این تحریم‌ها تصمیم آمریکا است، بنابراین به لحاظ حقوقی هم این تحریم‌های دریایی اخیر قابل مناقشه است.

وابستگی انگلیس به آمریکا اجازه محکومیت تحریم‌های دریایی در سازمان بین‌المللی دریانوردی را نمی‌دهد

ابطحی معتقد است: سازمان بین المللی دریانوردی اگر حکمی هم علیه آمریکا صادر کند قطعا با رایزنی انگلستان خواهد بود اما بعید به نظر می‌رسد زیرا در دول سه گانه فرانسه- آلمان- انگلستان، انگلستان وابستگی بیشتر به آمریکا دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تاکنون همکاری‌های فنی بین ایران و اتحادیه اروپا در حوزه حمل و نقل به ویژه در بخش دریایی بسیار خوب بوده لذا اگر اروپایی‌ها قائل به حفظ برجام باشند، در این زمینه برای محکومیت آمریکا تلاش خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفته است که شکایت ایران از اعمال محدودیت ها و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه حمل و نقل دریایی، هفته آینده به سازمان بین المللی دریانوردی در لندن ارایه می‌شود.

گفتنی است؛ سازمان بین‌المللی دریانوردی یا آیمو در ۶ مارس ۱۹۴۸ در کنفرانسی که در ژنو برگزار شده بود به تصویب رسید. این سازمان ۱۰ سال بعد اجرایی گردید و از سال ۱۹۵۸ شروع به کار در جامعه بین‌المللی نمود. هدف سازمان بین‌المللی دریانوردی، تسهیل همکاری و مبادله اطلاعات میان کشورهای عضو در زمینه موضوعات فنی مربوط به کشتی‌رانی و به وجود آوردن عالی‌ترین معیارهای ایمنی دریایی است. این سازمان هم‌اکنون با ۱۷۲ عضو و یک عضو وابسته یکی از مؤسسات تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است و مقر ان در لندن (انگلستان) می‌باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet