هدر موبایل
1397/08/26 15:38:00
سرویس سیاسی
میرزایی:

لزوم اختصاص ردیف بودجه برای مرزبانی برخی از استان‌های کشور/ کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی در اولویت

نماینده مردم ایلام در مجلس با تاکید بر افزایش بودجه مرزبانی استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی، گفت: تامین امنیت مرزهای این مناطق به ارتقاء امنیت کشور کمک شایانی می‌کند.
لزوم اختصاص ردیف بودجه برای مرزبانی برخی از استان‌های کشور/ کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی در اولویت نماینده مردم ایلام در مجلس با تاکید بر افزایش بودجه مرزبانی استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی، گفت: تامین امنیت مرزهای این مناطق به ارتقاء امنیت کشور کمک شایانی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101457892998.jpg لزوم,اختصاص,ردیف,بودجه,برای,مرزبانی,برخی,از,استان‌های,کشور/,کردستان،,سیستان,و,بلوچستان,و,آذربایجان,غربی,در,اولویت Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت بودجه مرزهای کشور و ضرورت افزایش اعتبارات این حوزه در لایحه بودجه سال 98، گفت: در لایحه بودجه باید ردیف ویژه برای مرزهای مشخصی از کشور ایجاد شود، در حال حاضر 16 استان مرزی در کشور است که برخی از آنها مرز دریایی با کشورهای دیگر دارند لذا از امنیت بیشتری برخوردارند اما در برخی از مناطق چون کردستان، سیستان و بلوچستان و تا حدودی آذربایجان غربی با مشکلات مرزی هر چند ماه یکبار مواجه هستیم.

                                 بیشتر بخوانید:

 

لزوم افزایش بودجه مرزبانی استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: منابع استان‌ها و منابع کلی مرزبانی محدود است بنابراین برای پایداری و تقویت امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان و آذربایجان غربی بودجه مضاعفی در نظر گرفته شود. در این راستا اقداماتی که تاکنون انجام گرفته باید ارزیابی و کمبودها نیز بررسی شود.

کمبود منابع مرزبانی باید بررسی و به اندازه نیاز در لایحه بودجه 98 منابع افزایش یابد

وی افزود: با توجه به امکانات لازم در این مرزها جهت رفع خلاء‌های امنیتی باید در لایحه بودجه سال آتی مبلغی در نظر گرفته شود، لذا نهادهای نظارتی نیز باید کمبودها و گزارش‌های موجود را بررسی کنند تا دولت طبق آن بودجه مورد نظر را در نظر گرفته و به مجلس پیشنهاد دهد.

بودجه مرزیانی باید به نهادهای تامین کننده امنیت مرزها تخصیص داده شود

میرزایی یادآور شد: در برخی از این مناطق مشکل کمبود نیروی انسانی و در برخی قسمت‌ها با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه هستیم، لذا با برنامه مشخص باید برای این حوزه بودجه مناسب و کافی در نظر گرفت. از سوی دیگر این بودجه را می‌توان به نهادهایی چون نیروی انتظامی یا سپاه پاسداران یا ارتش اختصاص داد زیرا این نهادها مسئولیت امنیت مرزی را در حوزه‌های مختلف بر عهده دارند.

دولت توانایی تخصیص افزایش بودجه مرزبانی را دارد/ لزوم افزایش بودجه مرزبانی برای رفع خلاء‌های امنیتی موجود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با توجه به اینکه مبلغ این بخش زیاد به نظر نمی‌رسد، دولت توانایی تخصیص آن را خواهد داشت البته کنترل و امنیت مرزهای کشور از اهمیت بسیاری هم برخوردار است بنابراین تخصیص این منابع ضروری است.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال و با وجود دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از شاخص های امنیت و پایداری امنیت برخورداریم اما تقویت این بخش به نفع کشور است زیرا برخی کشورها و گروه‌های تروریستی از حفره‌ها و خلاء های موجود سوء استفاده می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet