خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/26 12:01:34
سرویس اجتماعی
خالقی:

نرخ تجهیزات پزشکی نباید خودسرانه افزایش یابد/بیماران نباید دغدغه تامین دارو و تجهیزات را داشته باشند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، در انتقاد به افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی از آن تحت عنوان اقدامی خودسرانه یاد کرد و افزود: دغدغه این کمیسیون این است که بیماران در هیچ شرایطی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل مواجه نشوند.
نرخ تجهیزات پزشکی نباید خودسرانه افزایش یابد/بیماران نباید دغدغه تامین دارو و تجهیزات را داشته باشند عضو کمیسیون بهداشت مجلس، در انتقاد به افزایش 3 برابری نرخ تجهیزات پزشکی از آن تحت عنوان اقدامی خودسرانه یاد کرد و افزود: دغدغه این کمیسیون این است که بیماران در هیچ شرایطی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل مواجه نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102856527733.jpg نرخ,تجهیزات,پزشکی,نباید,خودسرانه,افزایش,یابد/بیماران,نباید,دغدغه,تامین,دارو,و,تجهیزات,را,داشته,باشند Icana

بشیر خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، بابیان‌اینکه افزایش 3 برابری نرخ   دارو و تجهیزات پزشکی شرایط نامطلوبی را ایجاد خواهد کرد، گفت: البته تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی افزایش قیمت داشته است، اما آنچه از سوی کمیسیون بهداشت پیگیری می‌شود، این است که بیماران نباید در پی این افزایش قیمت متضرر شوند، به ویژه آنها که در مراکز درمانی بستری بوده یا تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیمارانی که در مراکز درمانی بستری هستند، قطعا باید از داروها و تجهیزات پزشکی که با ارز 4200 تومانی وارد شده‌اند، بهره‌مند شوند و این قانونی است که باید اجرا شود و نباید هیچ بیماری در بیمارستان نگران این موضوع باشد.

 

افزایش نرخ داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی باید در چارچوب تعیین‌شده صورت بگیرد

وی خاطرنشان کرد: افزایش نرخ داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی نیز باید در یک چارچوب خاصی صورت بگیرد و نباید این میزان افزایش به طور خودسرانه صورت بگیرد، ضمن اینکه تجهیزات مورد نیاز مراکز آموزشی دولتی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی از طریق هیات امنای ارزی تهیه شده و در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.  

 

قانون تامین تجهیزات پزشکی خارج از بیمارستان توسط بیمار را ممنوع کرده است

خالقی تصریح کرد: بر اساس طرح تحول سلامت بیمار نباید تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌های دولتی را از خارج از این مراکز تهیه کنند، بلکه تامین نیاز این بخش از جمله وظایف هیات امنای مستقر در وزارت بهداشت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: هم‌اکنون یکی از دغدغه‌های کمیسیون بهداشت این است که بیماران در بیمارستان‌ها در تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوند، بنابراین در تلاش هستیم کالایی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد مشمول نرخ تجهیزات موجود در بازار نشود.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: ­بی‌تردید در هر شرایطی کاهش مشکلات مالی بیماران در اولویت قرار دارد و هر اتفاقی که بیفتد، نباید بیماری که نیاز به دارو یا تجهیزات پزشکی دارد، آسیب ببیند./

 

 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet