آغاز هفته وحدت
1397/08/26 14:22:00
سرویس سیاسی
حسینی کیا:

هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان چیست؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا در صورتی که منطقه خاورمیانه ناامن باشد، سلاح‌های بیشتری را به فروش می‌رساند و برخی کشورهای اسیر صحنه‌ آرایی آمریکا می‌شوند در نقشه واشنگتن بازی‌می‌کنند.
هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان چیست؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا در صورتی که منطقه خاورمیانه ناامن باشد، سلاح‌های بیشتری را به فروش می‌رساند و برخی کشورهای اسیر صحنه‌ آرایی آمریکا می‌شوند در نقشه واشنگتن بازی‌می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106115517876.jpg هدف,آمریکا,از,انتقال,داعش,به,افغانستان,چیست؟ Icana

سیدجواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تلاش آمریکا برای انتقال نیروهای مضمحل شده داعش از سوریه و عراق به افغانستان، اظهار داشت: آمریکا برای آنکه به حضور خود در خاورمیانه مشروعیت بخشد، به دنبال ناامن کردن منطقه است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایالات متحده با ناامن کردن منطقه غرب آسیا اهداف مختلفی را دنبال می‌کرد، ادامه داد: یکی از اهدافی که آمریکا با ناامن کردن منطقه دنبال می‌کند، خالی کردن جیب عربستان سعودی است.

هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان فروش بیشتر سلاح است

وی افزود: آمریکا در صورتی که منطقه خاورمیانه ناامن باشد، سلاح‌های بیشتری را به فروش می‌رساند و برخی کشورهای اسیر صحنه‌ آرایی آمریکا می‌شوند در نقشه واشنگتن بازی‌می‌کنند.

حسینی کیا بیان کرد: اما شاید یکی از مهمترین اهدافی که آمریکا با ناامن‌سازی در منطقه دنبال می‌کند این است که آرامش ایران در دریای متلاطم منطقه را پایان دهد.

امنیت ایران در شرایط متلاطم منطقه سبب عصبانیت آمریکا شده است

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناراحتی دشنان نظام از امنیت و آرامش حاکم بر ایران، گفت: اقتدار نیروهای مسلح ایران سبب شده تا امنیت ایران به طور کامل تامین شود و همین امر موجب ناراحتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دنیا باید شیطنت آمریکایی‌ها را بشناسد و کشورها بدانند که این کشور به دنبال صلح و دوستی نیست، بیان کرد: آمریکایی‌ها از شکست مفتضاحانه‌ای که در سوریه و عراق متحمل شده‌اند، سرخورده شده‌اند و در تلاش هستند تا به سمت ایجاد ناامنی بروند تا باب حمله مستقیم نظامی در منطقه ایجاد شود.

زیرساخت‌های افغانستان با توطئه‌های آمریکا از بین رفت

وی در خصوص اینکه افغانستان برای مقابله با داعش چه اقداماتی باید انجام دهد، گفت: ملت افغانستان باید ابتدا آگاهانه اقتدار خود را به دست آورند و دولتمردان افغانستان نیز تمام تلاش خود را به کار گیرند تا در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا بایستند.

حسینی‌کیا اظهار داشت: افغانستانی‌ها باید عامل ناامنی، کشتار مردمی و عقب افتادگی خود را بشناسند، قطعا عامل از بین رفتن زیرساخت‌های این کشور توطئه‌های آمریکا بوده است.

آمریکا، طالبان و القاعده را در افغانستان به وجود آورده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا، طالبان و القاعده را در افغانستان به وجود آورده است، بیان کرد: پیش از آن نیز آمریکا برخی گروه‌های تروریستی را در افغانستان حمایت کرد و همواره آمریکا مانعی بر سر راه ثبات در افغانستان بوده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: افغانستانی‌ها با اطلاع از این پیشینه باید در مقابل آمریکا بایستند و اجازه ندهند که کشور آن‌ها تبدیل به محل حضور تروریست‌ها تبدیل شود، زیرا در آن صورت به صغیر و کبییرشان رحم نخواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet