هدر موبایل
1388/06/27 14:51:00
سرویس سیاسی
لاریجانی به عنوان سخنران پیش از خطبه های قم

روز قدس گشاینده دریچه عزتمندی مسلمانان است

**علی لاریجانی تصریح کرد:نامگذاری روز جهانی قدس تجلی شکوه مسلمین و گشاینده دریچه عزتمندی مسلمانان است.

به گزارش خبرنگاراعزامی خانه ملت به قم"علی لاریجانی" که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه(س) سخن می گفت،افزود:نامگذاری روز جهانی قدس توسط امام خمینی(ره)در فضای که یاس و ناامیدی ناشی از شکست برخی کشورهای عربی از رژیم غاصب صهیونیستی مشاهده می شد موجب دگرگونی و ایجاد دگرگونی و ایجاد موج جدید امید در میان مسلمانان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین شد.

رئیس قوه مقننه پیام امام راحل در خصوص نامگذتری روز جهانی قدس را برگرفته ار مکتب اسلام و قران ذکر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهار نظر های غلط مبنی بر اینکه موضوع قدس چه ربطی به ما دارد، افزود: مساله فلسطین که مربوط به مسجد الاقصی است در قلب مردم مسلمان جای دارد و چیزی نیست که بتوان آن را از صحنه‌ ذهن مسلمانان حذف کرد، فلسطین در قلب جهان اسلام جای  دارد.

وی با اشاره به اینکه ماجرای فلسطین ماجرایی طولانی است، اظهار داشت: ما اگر بخواهیم دلیل انتخاب روز قدس را توسط امام راحل درک کنیم، باید به کالبد شکافی این ماجرای غم انگیز بپردازیم.

لاریجانی با بیان اینکه داستان غم انگیز فلسطین دارای سه بخش اصلی است، گفت: نحوه‌ تشکیل رژیم صهیونیستی، عکس العمل کشورهای عربی و اسلامی و دوره‌ وادادگی و عقب نشینی کشورهای عربی سه بخش اصلی ماجرای فلسطین هستند.

وی در ادامه با بیان این‌که انتخاب جمعه آخر ماه رمضان از سوی امام خمینی به عنوان روز جهانی قدس حادثه‌بسیار بزرگی است، تصریح کرد: روز قدس تنها شرکت در یک راهپیمایی نیست. این روز، روز بزرگی است که توانسته حادثه‌ عظیم را خلق کند و شرایط را تغییر دهد.

وی ادامه داد: یکی از غم انگیزترین ماجراهای فلسطین این است که اعراب در ابتدای ورود خود بسیار غیرتمندانه و با عزت رفتار کردند، اما پس از شکست در مقابل اسراییل ضعف و ناامیدی و وادادگی آنها را فرا گرفت.

لاریجانی ادامه داد: در چنین شرایطی که دولت‌های عرب واداده بودند و شرایط یاس و ناامیدی اعراب را فرا گرفته بود، انقلاب با پیام خود که برگرفته از مکتب اسلام بود، امید جدیدی را در بین فلسطینیان ایجاد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اصول مشترک نظام در شرایط کنونی را اسلام ،روحانیت تشیع، امام راحل ، قانون اساسی، اصل مترقی ولایب فقیه و رهنموردهای مقام معظم رهبری ذکر کرد و افزود: امروز بیش از هر زمانی نیازمند توجه به ا ین اصول برای نیل به توسعه هستیم.

وی سپس به طرح اوباما برای صلح بین فلسطین و اسرائیل اشاره  کرد و اظهار داشت: طراحان این سناریو قصد دارند تا با ارائه این طرح شکست اسرائیل را جبران کنند.

نماینده قم افزود:آنها با این طرح می خواهند هویت اسلامی را از مسجد الاقصی بگیرند و آنرا به یک اثر باستانی و تاریخی تبدیل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی یاوه گویی های مقامات رژیم صهیونیستی مبنی برحمله به ایران اشاره کرد و گفت:ملت ایران  یکصدا  در برابر هر نوع تحرک و یاوه گویی ها پاسخ دندان شکنی به آنها خوا هد داد.

وی افزود: برخی متحدان اسرائیل باید بدانند که این اقذام آنها موجب تشیع جنازه آنها خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet