هدر موبایل
1397/08/25 07:03:00
سرویس فرهنگی
میرزداه خبر داد:

بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید/بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش در هفته آتی خبر داد.
بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید/بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش در هفته آتی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/44645.jpg بطحایی,به,کمیسیون,آموزش,می‌آید/بررسی,طرح,تحقیق,و,تفحص,از,دانشگاه,آزاد Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش طی هفته آینده خبر داد و گفت: مشکلات متعدد آموزش و پرورش مانند رتبه بندی فرهنگیان که به استناد وعده وزیر باید از ابتدای مهر ماه اجرایی می‌شد اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده، عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان که گاهی باعث تجمعات می‌شود و....  ما را برآن داشت تا با دعوت از آقای بطحایی و معاونان وی توضیحات لازم به نمایندگان ارائه شود.

پیشنهادات افزایش بودجه 98 آموزش و پرورش بررسی می‌شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه پیشنهادات مسئولان آموزش و پرورش برای افزایش بودجه این وزارتخانه در بودجه 98 مورد بررسی قرار می‌گیرد. باید دید کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز برای افرایش بودجه این کمیسیون چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد در این جلسه پیشنهادات نمایندگان و مسئولان آموزش و پرورش برای افزایش بودجه آموزش و پرورش بررسی می‌شود.

مشکلات متعدد آموزش و پرورش مانند رتبه‌بندی فرهنگیان و عدم پرداخت مطالبات آنها با حضور بطحایی در کمیسیون آموزش بررسی می‌شود 

وی از بررسی گزارش نمایندگان درباره حوادثی که در ماه‌های اخیر در مدارس روستاها و شهرهای مختلف اتفاق افتاده خبر داد و خاطرنشان کرد: حادثه تاکستان و واژگونی اتوبوس در تبریز و..  با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی و نمایندگان و بطحایی نقطه نظرات و راهکارهای لازم برای جلوگیری از این وقایع  را بیان می‌کنند.

عملکرد دانشگاه‌های غیرانتفاعی بررسی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به دومین دستورکار کمیسیون آموزش در یکشنبه، عنوان کرد: همان گونه که در دانشگاه آزاد مسائل و مشکلاتی وجود دارد ممکن است در سایر دانشگاه‌های غیردولتی نیز این موارد ایجاد شود به همین دلیل مقرر شد دبیرکل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با حضور در کمیسیون گزارش کامل و جامعی در مورد عملکرد این مراکز ارائه دهد.

میرزاده ادامه داد: در این جلسه تسهیلاتی که دانشگاه‌های غیردولتی ارائه می‌کنند، شهریه‌های دریافتی،  گسترش دانشگاه‌ها و رشته‌ها و.... بررسی می‌شود.

بازدید نمایندگان از دانشگاه امام علی (ع)

وی با بیان اینکه دوشنبه آتی (28 آبان) کارگروه مربوطه از دانشگاه امام علی (ع) بازدید خواهد کرد، یادآور شد: در این بازدید دغدغه مسئولان دانشگاه ازجمله بودجه و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس همچنین ادامه بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان دستور کار دیگر کمیسیون متبوعش در روز سه‌شنبه عنوان کرد و تاکید کرد: سه شنبه آتی (29 آبان) با حضور نمایندگان درخواست کننده ضرورت بررسی طرح تحقیق و تفحص و علل آن بررسی می شود.

به گفته وی در این جلسه گزارش (ماده 236) در خصوص مدارس خارج از کشور  نیز قرائت می‌شود.

اعضای کمیته بررسی درخواست اعمال ماده 236 صندوق نوآوری و شکوفایی سه‌شنبه آتی انتخاب می‌شوند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از انتخاب اعضای کمیته بررسی درخواست اعمال ماده 236 صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: از این صندوق حمایت‌های مالی بسیاری شده و در برنامه‌ها و بودجه‌های سنواتی از آن به عنوان صندوقی برای حمایت از جوانان کارآفرین و نوآور یاد شده است اما به زعم نمایندگان این صندوق از رسالت اصلی خود دور شده و به درستی از جوانان خلاق حمایت نکرده است. بنابراین مقرر شد اعضای کمیته بررسی درخواست اعمال ماده 236 صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، گزارش کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص حل مشکلات پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سه شنبه( 29 آبان) ارائه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet