هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی:

مقابله با فرار مالیاتی کاهش اتکا به درآمد نفتی است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می گوید برای کاهش اتکا به درآمد نفتی باید با فرار مالیاتی مقابله کرد.
پنج‌شنبه 24 آبان 1397 ساعت 19:56
مقابله با فرار مالیاتی کاهش اتکا به درآمد نفتی است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می گوید برای کاهش اتکا به درآمد نفتی باید با فرار مالیاتی مقابله کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105265957395.jpg مقابله,با,فرار,مالیاتی,کاهش,اتکا,به,درآمد,نفتی,است Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر درآمد مالیاتی بر شرایط اقتصادی کشور، اظهار داشت: درآمد مالیاتی از منابع مهم و تاثیرگذار در کسب درآمد است، دولت در سال های اخیر با فرهنگ سازی توانسته میزان درآمد مالیاتی را افزایش دهد به نحوی که طبق اعلام اعداد و ارقام تا کنون سهم مالیات در درآمد کشور از 7 درصد به 10 درصد رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: با این حساب دولت در مقابله با فرار مالیاتی موفق تر از گذشته عمل کرده است و می تواند با ادامه این مسیر سال آینده از میزان وابستگی به درآمد نفتی بکاهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه دو منبع مالی مهم برای اخذ درآمد وجود دارد، بیان داشت: درآمد مالیاتی و فروش نفت دو منبع مالی دولت محسوب می شود که انتظار می رود دولت در این دو موضوع عملکرد مثبتی ارائه کند.

فرار مالیاتی

وی گفت: در این میان دولت می تواند با دریافت مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی منابع درآمدی خوبی برای کسری بودجه خود فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قدرت‌اله امام‌وردی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با اشاره به تاکیدات مکرر وزیر جدید اقتصاد بر ضرورت اخذ مالیات از پایه‌های جدید مالیاتی اظهار کرد: رژیم‌های مالیاتی در سایر کشورهای دنیا بسیار غنی‌تر از کشور ما عمل می‌کنند. به طوری که نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است، در حالی که در کشور ما این آمار حدود هشت درصد است.

او با بیان اینکه درآمدهای نفتی باعث شده اتکای دولت به مالیات‌ها کمتر شود، ادامه داد: زمانی که دولت می‌تواند از طریق درآمدهای نفتی بخش اعظم هزینه‌های خود را تامین کند، دیگر نیازی نمی‌بیند که خود را در بحث مالیات درگیر کند تا بخواهد برای خود نارضایتی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

اجرایFATF مانع فرارهای مالیاتی می شود/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر