خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/25 12:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه در مجلس :

وضعیت ساخت و ساز مناطق زلزله‌‌زده استان کرمانشاه به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست

جاسمی گفت :از نظر مردم و همچنین نمایندگان مجلس وضعیت ساخت و ساز مناطق زلزله‌‌زده استان کرمانشاه به هیچ وجه مطلوب و رضایت‌بخش نیست. ضمن اینکه اقداماتی شایسته و مناسب برای مردم حادثه دیده سرپل ذهاب و ازگله و تازه‌آباد که دچار خسران شدیدتری شده‌اند، صورت نگرفته است.
وضعیت ساخت و ساز مناطق زلزله‌‌زده استان کرمانشاه به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست جاسمی گفت :از نظر مردم و همچنین نمایندگان مجلس وضعیت ساخت و ساز مناطق زلزله‌‌زده استان کرمانشاه به هیچ وجه مطلوب و رضایت‌بخش نیست. ضمن اینکه اقداماتی شایسته و مناسب برای مردم حادثه دیده سرپل ذهاب و ازگله و تازه‌آباد که دچار خسران شدیدتری شده‌اند، صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100442969177.jpg وضعیت,ساخت,و,ساز,مناطق,زلزله‌‌زده,استان,کرمانشاه,به,هیچ,وجه,,رضایت‌بخش,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی پ با اشاره به سالگرد وقوع زلزله در بخش‌های مختلف این استان درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: به همه رسانه‌های داخلی و خارجی پیشنهاد می‌کنم با حضور در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه و سرپل ذهاب وضعیت بغرنج آنجا را از نزدیک مشاهده کنند. ضمن اینکه زبان رسانه به خوبی می‌تواند بعد از گذشت این مدت وضعیت منازل تخریب شده و عدم مدیریت در آنجا را نشان دهد.

وی افزود: از نظر مردم و همچنین نمایندگان مجلس وضعیت ساخت و ساز مناطق زلزله‌‌زده استان کرمانشاه به هیچ وجه مطلوب و رضایت‌بخش نیست. ضمن اینکه اقداماتی شایسته و مناسب برای مردم حادثه دیده سرپل ذهاب و ازگله و تازه‌آباد که دچار خسران شدیدتری شده‌اند، صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت:‌برخلاف نظر رئیس جمهور مبنی براینکه مردم این مناطق به خانه‌های خود بازگشته‌اند اما واقعیت این است که چنین اتفاقی رخ نداده است.

جاسمی خاطرنشان کرد:‌ افرادی که از نزدیک مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب و اطراف آن را مشاهده کردند به عینه ضعف دستگاه‌های اجرایی را مشاهده می‌کنند چرا که مردم این مناطق بعد از گذشت بیش از یک سال همچنان در چادر و کانکس زندگی می‌کنند. این در حالی است که وضعیت اقلیمی و جغرافیایی این مناطق شرایط سخت بارندگی، برف و سرما را دارد.

وی گفت: هر کدام از نهادها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها به شکل‌های مختلف اقداماتی را انجام داده‌اند اما در مجموع نتوانسته‌اند رضایت مردم زلزله‌زده را به دست آورند و کارهای بر زمین مانده سندی بر سوءمدیریت مدیران است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحث اسکان و ساخت‌وساز ساختمان‌های ویران و تخریب شده باید انجام می‌شد که تاکنون محقق نشده است.

به گزارش فارس وی گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در این خصوص ورود جدی به منظور ساخت و ساز منازل مردم این منطقه می‌کرد و بنیاد مسکن هم باید وظایف خود را به صورت جهادی انجام می‌داد اما هیچ‌کدام از آنها نتوانستند رضایت مردم را با انجام وظایف خود به دست آورند. 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet