هدر موبایل
1397/08/27 07:01:00
سرویس فرهنگی
قمی:

تفاوت فاحش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش هیچ توجیهی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اجرایی نشدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، تأکید کرد: دولت حداقل باید به صورت تدریجی اجرای این قانون را در دستور کار خود قرار دهد.
تفاوت فاحش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش هیچ توجیهی ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اجرایی نشدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، تأکید کرد: دولت حداقل باید به صورت تدریجی اجرای این قانون را در دستور کار خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104144326794.jpg تفاوت,فاحش,حقوق,بازنشستگان,آموزش,و,پرورش,هیچ,توجیهی,ندارد Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تفاوت حقوق معلمان بازنشسته پیش از سال 90 با بازنشستگان پس از این سال، عنوان کرد: با وجود مصوبه مجلس در این خصوص برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، اما شاهد تفاوت فاحش حقوق بین این دو دسته از معلمان بازنشسته هستیم که با شرایط و مدرک تحصیلی یکسان فقط به دلیل تفاوت در سال بازنشستگی تفاوتی حقوق و مزایا دارند.

حقوق بازنشستگان پیش از سال 90 کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد

قانون‌گذار فرصتی 5 ساله برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به دولت داده است که البته با توجه به محدودیت بودجه‌ای دولت نمی‌تواند این قانون را به شکل کامل اجرا کند

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس برای رفع این تبعیض قانون مصوب کردند، افزود: در حال حاضر حقوق بازنشستگان پیش از سال 90 کفاف هزینه‌‎های زندگی را نمی‎دهد و به همین دلیل دولت باید هرچه سریع‌تر مصوبه مجلس را اجرایی کند.

قمی ادامه داد: قانون‌گذار فرصتی 5 ساله برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به دولت داده است که البته با توجه به محدودیت بودجه‌ای دولت نمی‌تواند این قانون را به شکل کامل اجرا کند ولی در همین مدت نیز باید بازنشستگانی که حقوق و مزایای کمتری دریافت می‌کنند در اولویت قرار گیرند.

وی ادامه داد: بازنشستگان به ویژه بازنسشتگان آموزش و پرورش از اقشار زحمتکش و خدوم جامعه هستند که دولت و مجلس با عنایت به این موضوعات، تصمیم به همسان سازی حقوق بازنشستگان دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ابزارهای نظارتی خود برای ارتقای حقوق بازنشستگان، به ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش بهره خواهد برد تا اجرای قانون هرچه سریع‌‎تر به جریان بیفتد و در آستانه میلاد پیامبر عیدی به بخشی از بازنشستگان اعطا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet