هدر موبایل
1397/08/26 15:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی تشریح کرد:

تصمیم مجلس برای عدم مستثنی کردن شهردار تهران در قانون منع به کارگیری بازنشستگان راه سوءاستفاده را مسدود کرد

عضو فراکسیون امید گفت :گفت‌: مجلس شورای اسلامی با نپذیرفتن مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان جلوی هر گونه سوءاستفاده‌ای را از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گرفت.
تصمیم مجلس برای عدم مستثنی کردن شهردار تهران در قانون منع به کارگیری بازنشستگان راه سوءاستفاده را مسدود کرد عضو فراکسیون امید گفت :گفت‌: مجلس شورای اسلامی با نپذیرفتن مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان جلوی هر گونه سوءاستفاده‌ای را از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg تصمیم,مجلس,برای,عدم,مستثنی,کردن,شهردار,تهران,در,قانون,منع,به,کارگیری,بازنشستگان,راه,سوءاستفاده,را,مسدود,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عضو فراکسیون امید مجلس، گفت‌: مدیرانی که دارای چندین سمت هستند باید فرصت را برای افراد جوان‌تر و پر انرژی‌تر فراهم سازند.

اصغر سلیمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره حضور جوانان در سمت های مدیریتی کشور، بیان‌ کرد: با تصویب"قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان" از سوی مجلس یک جراحی بزرگی در سیستم مدیریتی کشور اتفاق افتد. دولت نیز باید از مدیران جوان‌تر در حوزه اجرایی کشور استفاده کند چراکه دست دولت در این زمینه بازتر است.

وی در ادامه‌، اظهار کرد: باید با استفاده از مدیران جوان‌تر شادابی را به مدیریت کشور باز گرداند. البته جوانگرایی به معنای کنار گذاشتن افراد متخصص و با تجربه نیست،‌ بلکه ما به دنبال ایجاد تناسب سنی در مدیریت کشور هستیم و باید از افراد با تجربه و همچنین افراد جوان با یکدیگر در مدیریت کشور بهره ببریم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه‌ داد: وزرا و مدیران کلان کشور باید جوانگرایی را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم از ظرفیت جوانی که در کشور وجود دارد به نحو احسن استفاده کنیم. در کنار جوانی باید تعهد و تجربه نیز دیده شود.

به گفته سلیمی، بهترین راهکار این است که از افراد بازنشسته که دارای تجربیات بی نظیری هستند که حاصل فعالیت‌های شخصی آنهاست و در هیچ کتاب آکادمیکی وجود ندارد به عنوان مشاور در کنار افراد جوان تر استفاده شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه‌ با اشاره به برخی از مدیران که دارای بیش از ۱۰ سمت اجرایی هستند، بیان‌ کرد: گاهی اوقات برخی از افراد دارای تعداد متعددی سمت هستند که شاید اگر از خود این افراد نیز سوال شود که چه سمت‌هایی دارید خودشان نیز به طور کامل از سمت‌ها و مسئولیت‌هایشان خبر نداشته باشند. 

سلیمی تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری به دنبال جوانگرایی هستند، این افراد باید با الگوگیری از مقام معظم رهبری از مسئولیت های متعدد خود استعفا دهند و اجازه دهند افرادی که دارای وقت و انرژی بیشتری هستند زمام امور را در دست بگیرند.

به گزارش ایسنا وی در پایان گفت‌: مجلس شورای اسلامی با نپذیرفتن مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان جلوی هر گونه سوءاستفاده‌ای را از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گرفت.

بیشتر بخوانید:

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet