هدر موبایل
1397/08/26 13:18:00
سرویس اقتصادی
قره خانی مطرح کرد:

تقابل آمریکا و عربستان در میزان تولید نفت؟/ قیمت نفت به زیر 60 دلار سقوط نمی کند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه تصمیمات روسیه در راستای نگه داشتن قیمت نفت بالای ۶۰ دلار است، گفت:کاهش تولید نفت عربستان علیرغم وعده دادن به آمریکا نشان می دهد که این کشور مشکل اقتصادی دارد و حل مشکل های اقتصادی با بالا نگه داشتن قیمت میسر است.
تقابل آمریکا و عربستان در میزان تولید نفت؟/ قیمت نفت به زیر 60 دلار سقوط نمی کند سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه تصمیمات روسیه در راستای نگه داشتن قیمت نفت بالای 60 دلار است، گفت:کاهش تولید نفت عربستان علیرغم وعده دادن به آمریکا نشان می دهد که این کشور مشکل اقتصادی دارد و حل مشکل های اقتصادی با بالا نگه داشتن قیمت میسر است. https://cdn.icana.ir/d/019/88157.jpg تقابل,آمریکا,و,عربستان,در,میزان,تولید,نفت؟/,قیمت,نفت,به,زیر,60,دلار,سقوط,نمی,کند Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال جدایی راه روسیه از اوپک، گفت: روسیه در یکی دو سال اخیر تلاش کرد همسو با تصمیمات اوپک حرکت کند که این موضوع سبب افزایش قیمت نفت شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روسیه یکی از کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت است، افزود: روسیه در کنار یکی از تولیدکننده های نفت در اوپک یعنی عربستان از جمله تولیدکننده های بزرگ است که تصمیمات آنها در قیمت نفت تاثیر دارد.

بیشتر بخوانید

دلایل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی چیست؟​

بازی منفعت طلبانه روسیه با اعضای اوپک

بخشی از بودجه روسیه از درآمدهای نفتی است

وی با اشاره به اینکه بخشی از بودجه روسیه از درآمدهای نفتی است، ادامه داد: تصمیمی که در گذشته اخذ شده سبب شد که قیمت نفت افزایش یابد و منابع ارزی روسیه نیز افزایش یافت، در حالی که اگر قیمت نفت کاهش یافته و همانند گذشته به 30 دلار برسد درآمد روسیه به نصف کاهش می یابد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مبنای تصمیمات روسیه برای افزایش تولید نفت سیاسی نیست، اظهار داشت: عربستان و آمریکا بر مبنای استراتژی سیاسی ممکن است  تولید نفت متفاوتی داشته باشند، اما روسیه عمدتا براساس منافع اقتصادی فعالیت می کند، لذا بعید است که تصمیمی  اتخاذ کند که درآمدهای این کشور کاهش یافته و با کسری بودجه در شرایط تحریمی مواجه شود.

اسدالله قره خانی

 

تصمیمات روسیه در راستای نگه داشتن قیمت نفت بالای 60 دلار است

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات روسیه در راستای نگه داشتن قیمت نفت بالای 60 دلار است، افزود:عربستان در شرایط کنونی کاهش تولید داشته اما زمانی که مازاد عرضه روی آب وجود داشت قیمت نفت را کاهش داد.

قره خانی ادامه داد: در شرایط کنونی به دلیل کاهش تولید و آغاز فصل سرما تعادلی در قیمت نفت ایجاد می شود، کما اینکه امروز قیمت نفت تا حدود یک دلار افزایش یافت.

شاهد ریزش قیمتی یکباره در نفت نخواهیم بود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش تولید نفت عربستان علیرغم وعده دادن به آمریکا نشان می دهد که این کشور مشکل اقتصادی دارد و حل مشکل های اقتصادی با بالا نگه داشتن قیمت میسر است، تصریح کرد: شاهد ریزش قیمتی یکباره در نفت نخواهیم بود و کاهش قیمت نفت تا سطح کنونی ناشی از کاهش رشد اقتصادی چین بوده چراکه این کشور یکی از بزرگترین مصرف کننده های نفت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet