هدر موبایل
1397/08/26 14:17:49
سرویس فرهنگی
سلیمی:

بخش قابل توجهی از مفاد سند تحول اجرا نشده است/ لزوم تأسیس باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به روند رو به رشد تعداد معلمان بازنشسته در سال‌های آتی، بر ضرورت راه‌اندازی هرچه سریعتر باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی تأکید کرد.
بخش قابل توجهی از مفاد سند تحول اجرا نشده است/ لزوم تأسیس باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به روند رو به رشد تعداد معلمان بازنشسته در سال‌های آتی، بر ضرورت راه‌اندازی هرچه سریعتر باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603103557263556.jpg بخش,قابل,توجهی,از,مفاد,سند,تحول,اجرا,نشده,است/,لزوم,تأسیس,باشگاه,ویژه,بازنشستگان,فرهنگی Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نسبت به تأسیس باشگاه ویژه برای بازنشستگان فرهنگی به منظور استفاده از تجربیات و توانمندی‌های پیشکسوتان، گفت: علیرغم برخی ادعاهای مسئولان وزارت آموزش و پرورش، بخش قابل توجهی از مفاد سند تحول از جمله تاسیس باشگاه ویژه برای بازنشستگان فرهنگی اجرایی نشده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک معلم بازنشسته دریایی از تجربه است، افزود: نباید به راحتی با تجربیات انبوه معلمان بازنشسته خداحافظی کرد؛ اگرچه این قشر به دلایل منطقی باید از کار فیزیکی خداحافظی کند اما نظام آموزشی کشور نباید خود را از توان ذهنی و تجربیات آنان محروم کند.

باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی به منزله یک اتاق فکر

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی برای استفاده از تجربیات این عده پیش‌بینی شده است، ادامه داد: با توجه به روند رو به رشد تعداد معلمان بازنشسته در سال‌های آتی، این باشگاه به منزله یک اتاق فکر برای آموزش و پرورش در مناطق، نواحی و شهرهای مختلف خواهد بود.

تاسیس باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی باید به صورت پایلوت شروع شود و آرام آرام گسترش پیدا کند

وی توضیح داد: تألیف کتب درسی و ارزشیابی جدی از روند آموزشی از جمله مساعدت‌های معلمان بازنشسته به آموزش و پرورش خواهد بود و ظرفیت‌ و پتانسیل آنها بسیار فراتر از چیزی است که تصور می‌شود؛ اما متاسفانه تاسیس این باشگاه تا امروز به فراموشی سپرده شده است.

باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی در نظام رتبه‌بندی مد نظر قرار گیرد

سلیمی درباره اعتبارات لازم برای این موضوع نیز گفت: به نظر نمی‌رسد آنچه در قانون و سند تحول مورد اشاره قرار گرفته به اعتبارات آنچنانی و هنگفت نیاز داشته باشد؛ با این حال حتی اگر اجرایی شدن این موضوع نیازمند بودجه‌ای باشد نباید به این بهانه از خیر موضوع گذشت و مساله را در پیچ و خم مباحث اعتباری  و مالی گرفتار کرد.

وی تاکید کرد: این کار باید به صورت پایلوت شروع شود و آرام آرام گسترش پیدا کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: حال که لایحه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان در دستور کار دولت قرار دارد، بهتر است موضوع تاسیس باشگاه ویژه بازنشستگان فرهنگی در قالب همین موضوع مورد توجه قرار گیرد و در صورت نیاز به تصویب اعتبارات، این بخش را در آن نظام جامع مد نظر قرار داده و به مجلس ارسال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet