هدر موبایل
1397/08/26 15:28:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا:

بسته حمایتی برای حدود 2 میلیون نفر آماده توزیع است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید بسته حمایتی نزدیک به ۲ میلیون نفر تحت پوشش دستگاه های حمایتی آماده توزیع است.
بسته حمایتی برای حدود 2 میلیون نفر آماده توزیع است عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید بسته حمایتی نزدیک به 2 میلیون نفر تحت پوشش دستگاه های حمایتی آماده توزیع است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg بسته,حمایتی,برای,حدود,,2,میلیون,نفر,آماده,توزیع,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بسته های حمایتی طراحی شده در دولت اظهار داشت: در حال حاضر 2 میلیون بسته حمایتی از طریق کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی برای افراد تحت پوشش آماده شده است.

بسته حمایتی مانند یارانه نقدی تورم زا نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: در گذشته یارانه نقدی را تجربه کردیم، درست است که 45 هزار تومان رقم قابل توجه برای خانواده ها نیست اما دولت باید عدد بالایی را در بین خانواده ها توزیع می کرد، این کار برای دولت بسیار سنگین  است چرا که باید یکجا عدد قابل توجهی را به جامعه تزریق کند که می تواند تورم زا باشد.

بسته حمایتی دولت

 

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: با توجه به این تجربه دولت در نظر دارد که به افراد نیازمند بسته حمایتی و کالایی بدهد، با این کار دیگر خانواده های مرفه برای گرفتن بسته کالایی خود را به زحمت نمی اندازند و در صف های طولانی نمی ایستند بنابراین بسته حمایتی تنها به افراد نیازمند می رسد نه همه جامعه.

وی تاکید کرد: بسته حمایتی به احتمال بسیار زیاد به دست نیازمندان واقعی می رسد و دیگر شامل حال همه جامعه نمی شود از سوی دیگر با توزیع کالا اجازه افزایش تورم به بازار داده نمی شود در گذشته دیدیم که وقتی ریش و قیچی امور را در اختیار بازار می گذاریم چه بلایی سر سکه و ارز می آید.

بسته حمایتی به خانواده های مرفه داده نمی شود

یوسفیان ملا  در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه در بسته حمایتی باید کالاهای اساسی مورد نیاز خانواده ها قرار گیرد، گفت: باید کالاهایی در این بسته قرار گیرد که باعث تنظیم بازار شود و اجازه ندهد قمیت ها افزایش یابد، در تحریم گذشته در این زمینه تجربه های لازم و کافی را کسب کرده ایم.

یارانه نقدی پول

 

این نماینده مجلس بیان داشت: به هر حال بسته حمایتی اقدامی غیر نفتی دولت محسوب می شود و محاسن متعددی دارد از جمله اینکه اجازه داده نمی شود اجناس کمیاب یا گران شود از سوی دیگر بسته های حمایتی به دست خانواده نیازمند می رسد و این بسته ها خانواده های مرفه نمی رسد.

یارانه نقدی کارمندان به چه نحوی است؟

وی تاکید کرد: بسته حمایتی اقدام حساب شده ای است که برای دولت زحمت بسیاری دارد، چرا که یارانه نقدی را می توانست با یک دکلمه به حساب سرپرست خانوار بفرستد، اما دولت این روش را انتخاب کرد تا بسته حمایتی به دست افراد نیازمند واقعی برسد این کار زحمت زیادی دارد و نظارت دقیق می طلبد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: بسته حمایتی برای جمیعیت 2 میلیون و خرده ای تحت پوشش دستگاه های حمایتی در نظر گرفته شده است، بعد از افراد تحت پوشش نوبت به اقشار نیامزند جامعه می رسد، از سوی دیگر دولت در نظر دارد یارانه نقدی که به صورت کار اعتباراتی است به کارمندان بدهد تا پول آب، برق، گاز و تلفن و سایر موارد را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید

بسته حمایتی دولت جامعه هدف مشخصی ندارد/دولت در این مورد به مجلس پاسخ نداد

بسته حمایتی آبان ماه به صورت نقدی است

افزایش حقوق مجدد برای حقوق بگیران زیر ۳ میلیون تومان/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet