هدر موبایل
1397/08/27 12:12:00
سرویس سیاسی
ابطحی مطرح کرد:

سیاست یکی به نعل و یکی به میخ گاردین

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛افشای گاردین به عنوان یک روزنامه شناخته شده انگلیسی که ارتباط تنگاتنگی هم با MI۶ دارد،هوشیاری بیشتر ما را می طلبد.
سیاست یکی به نعل و یکی به میخ گاردین عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛افشای گاردین به عنوان یک روزنامه شناخته شده انگلیسی که ارتباط تنگاتنگی هم با MI6 دارد،هوشیاری بیشتر ما را می طلبد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107094839948.jpg سیاست,یکی,به,نعل,و,یکی,به,میخ,گاردین Icana

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به گزارش گاردین درباره کمک مالی عربستان به گروهک تروریستی منافقین،گفت:افشاگری گاردین درخصوص بحث قتل خاشقجی و اطلاعاتی که درباره شبکه جاسوسی تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی‌زبان ایران اینترنشنال داده بوده بعد هم بحث افشاگری راجع به منافقین و تامین مالی آنها ما همه اینها را می دانستیم با توجه به این که ترکی الفیصل هم قبلا گفته بود.

بیشتر بخوانید:

وی بااشاره به جلسات سالانه تروریست های منافق در پاریس،افزود:سعودی ها درجلسات پاریس شرکت کردند و با منافقین نشست و برخاست داشتند؛درواقع احتیاجی به افشای گاردین هم نبود.

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:افشای گاردین به عنوان یک روزنامه شناخته شده انگلیسی که ارتباط تنگاتنگی هم با MI6 دارد،موضوعی را  می رساند که ما باید هوشیاری مان را بیشتر بکنیم.

ابطحی مطرح کرد:به عقیده من ممکن است در پس این افشاگری‌ها اخبار نابحقی باشد که گاردین با جذب مخاطب و بی طرف نشان دادن خود بخواهد  اخبار و اطلاعات خلاف واقع و دروغینی را علیه ایران منتشر کند.

وی ادامه داد:این حرکت انگلیسی ها مسبوق به سابقه است،شبکه های دیگر انگلستان مانندBBC هم همین موضع را داشته و سیاست یکی به نعل و یکی به میخ زدن را دارند.ما از اینکه گاردین افشاگری کرده خوشحال نیستییم؛آن چیزی که ما می دانستیم و دنیا هم آن را بلد بوده است.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شاید گاردین پشت این قضیه می‌خواهد یک سلسله افشاگری های بعدی را ارائه کند و به عنوان افشاگری خودش را جا بیندازد؛تاکید کرد: بالاخره این موضع را افشا کرد و حالا گاردین اگر صادق باشد باید مدارک و مستندات خودش را در روزنامه چاپ کند.

وی تاکید کرد:اگر اینئ روزنامه انگلیسی می‌خواهد افشاگری کند و باید مدارکش را چاپ کند.ما این واقعیت را می دانستیم ولی برای اینکه این موضوع دادگاه پسند باشد و در مجامع حقوقی بتوان آن را پیگیری کرد؛باید مدارک را چاپ کند و اگر گاردین بخواهد بعدا نامردی و افشاگری ناحق کند و دروغ بگوید،دستش رو شود.

ابطحی با بیان اینکه مقامات ما هم باید هوشیاری به خرج بدهند،مطرح کرد:آقای بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلستان هم باید بیشتر حواسش جمع باشد و موضوع را رصد کند،ما نباید گول ظواهر و فریب آنها را بخوریم.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به این که گروهک تروریستی منافقین می‌تواند به اجرای سیاست های افراطی دولت ترامپ کمک کند،تصریح کرد:در اینکه روزنامه گاردین با لابی صهیونیست‌ها در انگلستان ارتباطاتی دارند؛شکی نیست.ترامپ هم وضعیت متزلزلی دارد که از نظر انگلیسی ها قابل اعتماد نیست؛ممکن است که از استیضاح و یا ترور ترامپ خبرهایی داشته باشند و بخواهند یک فاصله بگیرند تا بتوانند جایگاه بعدی خودشان را محکم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet