هدر موبایل
1397/08/26 14:23:17
سرویس فرهنگی
پاپی‌زاده به خانه ملت خبر داد:

طرح وزارت کشور برای بورسیه کردن دانش‌آموزان مستعد بی‌بضاعت

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس با اشاره به اینکه نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر مجبور به ترک تحصیل شود، از طرح وزارت کشور برای بورسیه کردن دانش‌آموزان مستعد بی‌بضاعت خبر داد.
طرح وزارت کشور برای بورسیه کردن دانش‌آموزان مستعد بی‌بضاعت عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس با اشاره به اینکه نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر مجبور به ترک تحصیل شود، از طرح وزارت کشور برای بورسیه کردن دانش‌آموزان مستعد بی‌بضاعت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/59604.jpg طرح,وزارت,کشور,برای,بورسیه,کردن,دانش‌آموزان,مستعد,بی‌بضاعت Icana

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آمار بازماندگان از تحصیل در خوزستان گفت: نرخ بیکاری در استان خوزستان به شدت بالا است و علیرغم منابع عظیم ثروت در این خطه، مردم درآمدهای پایینی دارند؛ لذا تعداد زیادی از مردم گرفتار مسائل مالی واقتصادی هستند و آمار خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی و کمیته امداد به طرز معناداری بالا است.

 نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین شرایطی، بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل نداشتن توان مالی از ادامه تحصیل خودداری می‌کنند و ناچار هستند در کنار والدین برای کمک خرج خانواده مشغول کار شوند.

لزوم ورود جدی‌تر نهادهای حمایتی به موضوع تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت

این نماینده مجلس خواستار ورود جدی‌تر نهادهای حمایتی شد و توضیح داد: مجلس از محل صرفه‌جویی هدفمندی یارانه‌ها و قطع یارانه اقشار پردرآمد، منابع خوبی در اختیار سازمان بهزیستی و کمیته امداد قرار داده که باید از این طریق ساماندهی کند و سهمی برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت اختصاص دهند تا هیچ دانش‌آموزی به دلیل مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل نشود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس اضافه کرد: با توجه به اینکه هزینه تحصیل دانش‌آموزان رایگان است، فقط برخی هزینه‌های جانبی همچون ایاب و ذهاب و کیف و کفش و پوشاک و نوشت افزار و وسایل تحریر مورد نیاز است که مجموعه اینها نیز هزینه بالایی نیاز ندارد و بنابراین از محل این منابع، سازمان بهزیستی و کمیته امداد باید آن را تامین کنند.

با پرداخت ماهانه 100 هزار تومان می‌توان مانع ترک تحصیل دانش‌آموز بی‌بضاعت شد

وی با تاکید بر اینکه نباید در رفع این مشکل دچار اتلاف وقت شد، خواستار ورود هرچه سریعتر دولت کند و پیگیری برخی راهکارهای حمایتی همچون بورسیه کردن دانش‌آموزان شد و توضیح داد: پیشنهادی به وزارت کشور ارائه شد و مورد پذیرش قرار گرفت مبنی بر اینکه دانش‌آموزان بی‌بضاعت به خصوص آنها که توانمندی تحصیلی خوبی دارند، شناسایی و بورسیه شوند.

پاپی‌زاده با بیان اینکه با پرداخت ماهانه 100 هزار تومان به یک دانش‌آموز بی‌بضاعت می‌توان مانع ترک تحصیل او شد، افزود: وزارت کشور به دلیل مسئولیت‌های اجتماعی در حال فراهم کردن مقدمات عملیاتی شدن این موضوع است تا تعدادی از دانش‌آموزان دارای توانمندی تحصیلی مناسب، بورسیه شوند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس تاکید کرد: البته ما به دنبال توسعه این موضوع هستیم تا به تمامی دانش‌آموزان بی‌بضاعت گسترش یابد؛ در صورت این اتفاق، کمتر دانش‌آموزی به دلیل فقر مالی دچار بازماندگی از تحصیل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet