هدر موبایل
1397/08/29 11:11:00
سرویس سیاسی
برزگر مطرح کرد:

تاکید وزارت خارجه آمریکا بر اتحاد اعراب با هدف تشدید ایران هراسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است: آمریکایی‌ها با هدف ایران هراسی و نفوذ در منطقه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به اتحاد علیه ایران ترغیب می‌کنند.
تاکید وزارت خارجه آمریکا بر اتحاد اعراب با هدف تشدید ایران هراسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است: آمریکایی‌ها با هدف ایران هراسی و نفوذ در منطقه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به اتحاد علیه ایران ترغیب می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104872861306.jpg تاکید,وزارت,خارجه,آمریکا,بر,اتحاد,اعراب,با,هدف,تشدید,ایران,هراسی Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به تاکید وزارت خارجه آمریکا بر اتحاد کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران، گفت: برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که سرشار از نفت و ثروت‌های فراوان هستند با سیل ایران هراسی که آمریکا و نظام استکبار به راه انداختند همراه شدند به نوعی که آمریکا مشی و برنامه آینده آنها را ترسیم می‌کند.

آمریکا به دنبال تشدید ایران هراسی در منطقه

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا با حیله و کذب به این کشورها اعلام کرده که در صورت عدم کمک ایالات متحده، ایران امنیت آنها را به هم می‌ریزد در حالی که جمهوری اسلامی همیشه سیاست صلح را در پیش گرفته و از تنش دوری جسته است.

وی با اشاره به بی‌ثباتی حاکم در برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، افزود: ایران از امنیت و تداوم امنیت در کشورهای همسایه و منطقه استقبال کرده و به دنبال زندگی مسالمت آمیز با همسایگان خود بوده است اما کشورهای عربی مذکور مغلوب آمریکایی‌ها شدند.

لزوم ورود سازمان همکاری‌های اسلامی و شورای همکاری خلیج فارس به ادعاهای دروغین آمریکا علیه ایران

برزگر معتقد است: کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس باید به هوش باشند زیرا این وضعیت تاسف بار به نفع منطقه نیست، سازمان همکاری‌های اسلامی و شورای همکاری خلیج فارس باید این موضوعات را به جهت ارتقاء در منطقه و حقظ ثبات و امنیت ورود و از دخالت آمریکایی‌ها جلوگیری کنند.

دخالت نظام سلطه برای جامعه اسلامی آفت است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کشورهای اسلامی اگر حول آموزه‌های الهی و قوانین بین‌المللی متحد شوند قطعا راه نفوذ و دخالت بر روی آمریکایی‌ها بسته می‌شود. دخالت نظام سلطه در منطقه برای جامعه اسلامی آفت است زیرا به نام دین و شریعت گروه‌هایی چون داعش را ایجاد و ثبات و امنیت منطقه را خدشه دار می‌کنند.

وی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید نسبت به چنین ادعاها و تهدیداتی را پاسخ دهد، این نوع ادعاها دشمن تراشی‌های آشکار است هرچند در چشم کشورهای عربی همراه این اقدامات و دخالت‌ها بازی قهرمانانه آمریکا است. دیپلمات‌های ایرانی در دیدارهای دو جانبه با کشورهای حاشیه خلیج فارس بر این ادعاهای دروغین تاکید و از روابط دیپلماسی برای مقابله با آمریکا استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد، در نشست وزرای خارجه نیز باید به این موضوع پرداخته شود. امروز که شرایط جهان برای اثبات این ادعاهای دروغین فراهم شده و همه کشورها به اقدامات خصمانه و دخالت‌های نابه جای آمریکا پی بردند، باید موضوع مطرح و مشکل حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به اتحاد علیه ایران فراخواند. در همین رابطه، «هدر نائورت» سخنگوی این وزارت‌خانه مدعی شد: اتحاد کشورهای (عرب) حاشیه خلیج فارس در راستای برآورده کردن منافع مشترک مبنی بر مقابله با نفوذ بدخواهانه ایران، مبارزه با تروریسم و تضمین آینده‌ای توأم با رفاه برای همه شرکای منطقه‌ای واشنگتن، ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet