خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/08/27 11:22:28
سرویس اقتصادی
میرزایی:

خرید کارت سوخت در جایگاه ها مسئله انحرافی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می گوید طرح خرید کارت سوخت در جایگاه ها برای انحراف مسئولان از مسئله و حرکت اصلی است.
خرید کارت سوخت در جایگاه ها مسئله انحرافی است عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می گوید طرح خرید کارت سوخت در جایگاه ها برای انحراف مسئولان از مسئله و حرکت اصلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg خرید,کارت,سوخت,در,جایگاه,ها,مسئله,انحرافی,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خرید کارت سوخت در جایگاه ها اظهار داشت:  طرح فروش کارت سوخت، پرداختن به حواشی است، کسانی که این مسائل را مطرح می کنند می خواهند ذهن مسئولان و سیاست گذاران را از مسئله اصلی کاهش مصرف سوخت به مسائل فرعی منحرف کنند تا حرکت اصلی شروع نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که دولت به دنبال احیای کارت سوخت است، چه کسب بی نیاز از کارت سوخت می شود که بخواهد آن را بفروشد، در زمانی که سوخت سهمیه بندی شده بود، تعداد محدودی کارت های خود را می فروختند، به طور پیرمردهایی که از خودرویشان استفاده نمی کردند کارت سوخت خود را به جایگاه داران می فروختند و در ازای آن نیز سود زیادی نمی کردند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: تعجب می کنم مسئله ای که در قبل بوده و خللی ایجاد نمی کرده چطور در رسانه ها به حاشیه کشانده می شود، در حال حاضر انتظار می رود که تمرکز مسئولان بر روی مسئله اصلی باشد تا با ارزیابی آن آسیب ها را شناسایی و اصلاح کنند.

وی در خصوص ایده اختصاص کارت سوخت به هر فرد، بیان داشت: عده ای این ایده را دنبال می کنند به روزانه به هر فرد یک لیتر بنزین داده شود، این سیاست در واقع در راستای توزیع سوخت به صورت عادلانه است، این در حالی است که دولت به دنبال سیاستی برای کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق است.

کارت سوخت

 

میرزایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در گذشته موافق سهمیه بندی سوخت نبود، گفت: در گذشته با این ایده مخالف بودم که کارت سوخت احیا شود، تاکید داشتم که بایداجازه داده شود شرایط جامعه به همین منوال پیش برود اما اکنون راه دیگری برای جلوگیری از سوخت و کاهش مصرف نیست و باید مجدد به این سمت و سو رفت.

بنزین سهمیه بندی شود

این نماینده مجلس اظهار داشت: از این روی دولت باید برای سهمیه 60 لیتری یارانه در نظر بگیرد و برای رانندگان تاکسی و غیره سهمیه بیشتری در نظر گرفته شود و هر کسی بیش از سهمیه تعیین شده مصرف کرد باید سوخت را با نرخ آزاد تهیه کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت فعل و انفعالاتی برای دو نرخی شدن سوخت صورت گرفته است، گفت: به واسطه این فعالیت ها اخباری از دولت به بیرون درز می کند این اخبار عمدی مخابره می شود تا از بازخورد جامعه مطلع شوند.

بیشتر بخوانید:

/

/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet