هدر موبایل
1397/08/26 16:15:33
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

آموزش و پرورش مسئول رسیدگی به افزایش افسارگسیخته شهریه مؤسسات آموزش زبان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئول رسیدگی به افزایش افسارگسیخته شهریه مؤسسات آموزش زبان است، گفت: شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی اختیار قانونی برای برخورد با آموزشگاه‌های متخلف را دارد.
آموزش و پرورش مسئول رسیدگی به افزایش افسارگسیخته شهریه مؤسسات آموزش زبان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئول رسیدگی به افزایش افسارگسیخته شهریه مؤسسات آموزش زبان است، گفت: شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی اختیار قانونی برای برخورد با آموزشگاه‌های متخلف را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg آموزش,و,پرورش,مسئول,رسیدگی,به,افزایش,افسارگسیخته,شهریه,مؤسسات,آموزش,زبان Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش افسار گسیخته شهریه مؤسسات آموزش زبان خارجی، اظهار کرد: تمامی مؤسسات آموزش‌های علمی در هر رشته‌ و زمینه‌ای نیاز به مجوز وزارت آموزش و پرورش دارد و این وزارتخانه مسئولیت نظارت بر این آموزشگاه‌ها را برعهده دارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته مسئولیت نظارت بر تمام مؤسساتی که در رابطه با مهارت افزایی خدمات ارائه می‌دهند، برعهده وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است که این مؤسسات آموزش‌هایی از قبیل مهارت‌های مکانیکی، نجاری، تأسیسات و برق را ارائه می‌کنند.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اضافه کرد: همچنین وظیفه نظارت بر تمام مؤسسات فرهنگی و هنری بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که این مؤسسات نیز شامل مؤسسات آموزش موسیقی، بازیگری، نقاشی، خطاطی و به طور کلی هنرهای هفت گانه می‌شود.

شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی اختیار قانونی برای برخورد با مؤسسات متخلف را دارد

در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت شهریه کلاس‌های زبان می‌‎توان با مراجعه به اداره آموزش و پرورش هر استان و هر منطقه به شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی مراجعه و تخلف روی داده را گزارش کرد

میرزاده تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش شورایی به نام نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی و مدارس غیردولتی دارد که این شورای نظارت علاوه بر بهره مندی از مصوبه قانونی مجلس جنبه قانونی نیز دارد و وظیفه نظارت بر تمام مؤسسات زبان و آموزشی را بر عهده دارد.

وی یادآور شد: تعیین نرخ شهریه و مجوز برای افزایش نرخ شهریه کلاس‌ها نیز باید با دستور شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی باشد و هرنوع افزایش قیمت خارج از این چارچوب این شورا خلاف قانون به شمار می‎آید.

میرزاده تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت شهریه کلاس‌های زبان می‌‎توان با مراجعه به اداره آموزش و پرورش هر استان و هر منطقه به شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی مراجعه و تخلف روی داده را گزارش کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین مؤسسات آموزش زبان غیر مجاز نیز مؤسساتی هستند از وزارت آموزش و پرورش پروانه و مجوزی اخذ نکردند و شورای نظارت بر مراکز آموزشی غیردولتی اختیار قانونی برای برخورد با آن‌ها را دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet