پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/27 11:38:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

روز قدس، برای ایرانیان یک روز ملی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ایرانی‌ها بعنوان حامیان اصلی حقانیت قبله اول مسلمین به روز قدس یک نگاه حیثیتی و ملی دارند.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در گفتگو با خبرنگارخانه ملت گفت: موضوع فلسطین بحثی است که در حال حاضر افکار عمومی و مردم دنیای ا سلام احساس می‌کنند که دولتمردان مسلمان به شدت در مورد این قضیه کوتاهی کردند.

وی با بیان اینکه قدس قبله عالم اسلام است، افزود: از زمانی که کنفرانس اسلامی با هدف دفاع از قدس تشکیل شد شاهد هستیم در طول نیم قرن روز بروز قدس مورد تسخیر رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد و در مقابل هم به جای اینکه مسلمانان و دولتمردان کشورهای اسلامی با یکدیگر صلح کنند وارد زد و بندهای سیاسی با اسرائیل و حامیان آنها درعرصه فرامنطقه‌ای شدند.

فلاحت پیشه ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) که روز قدس را برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کردند در واقع اعتراض به روند روابط دولت‌ها و به فراموشی سپردن موضوع قدس داشت.

وی با بیان اینکه روز قدس که در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود روز مشترکی برای همه مسلمانان دنیاست، اظهار داشت: حضرت امام (ره) این روز را که صهیونیست‌ها درصدد ایجاد تفرقه بوده تا به منافع خود برسند به روز وحدت تبدیل کرد.

نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: هدف حضرت امام(ره) این بود که از انحراف سیاست‌های جنگ طلبانه به سمت کشورهای اسلامی جلوگیری کند.

وی اقزود:اما متاسفانه در طی سال‌های 1948، 1956، 1967 و 1973 میلادی جنگ‌هایی میان اعراب و اسرائیل رخ داد به گونه‌ای که هر یک دهه یک جنگ صورت گرفت،و در سال 1978 میلادی نیز رژیم صهیونیستی کمپ دیوید را به دنیای اسلامی تحمیل کرد همچنین با راه اندازی جنگ 8 سال دفاع مقدس و حمله آمریکا به کشورهای اسلامی عملا سعی کردند توجه دنیای اسلام را از اسرائیل به درون کشورهای اسلامی منحرف کنند.

وی تصریح کرد: حضرت امام نیز با نام‌گذاری روز قدس درصدد اثبات این موضوع بودند که مهمترین درگیری روز منطقه درگیری قدس است و تا زمانی که قدس آزاد نشود فکری که مسلمانان باید بر سر آن وحدت داشته باشند همین موضوع است که مانع از انحرافات سیاسی و نفاق میان آنها می‌شود.

فلاحت پیشه در مورد دستاوردهای 30 سال برگزاری روز قدس گفت: در طول 30 سال که سی تظاهرات را که در روز قدس برگزار کردیم تحولات زیادی در کشور صورت گرفت. روز قدس یک بحث فراملی برای ایرانیان بوده است.

وی تصریح کرد: ایرانیان به این روزنگاه حیثیتی داشتند زیرا این امر یک ابتکار ایرانی است و تاکنون کسی حتی محافظه کارترین و سازش کارترین کشور عربی نتوانسته این ابتکار را منفی جلوه دهند. به گونه‌ای که مجبور شدند آن را به صورت یک واقعیت بپذیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet