هدر موبایل
1397/08/26 15:49:00
سرویس اقتصادی
ساری مطرح کرد:

ضرر یک میلیارد دلاری ایران از تولید سوخت مازوت/ سال 2020 رقم زیان به 4 میلیارد دلار می رسد

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس، گفت: ایران بیش از یک میلیارد دلار از تولید سوخت مازوت ضرر می کند و در سال ۲۰۲۰، رقم یک میلیارد دلار به ۴ میلیارد دلار ضرر و زیان می رسد.
ضرر یک میلیارد دلاری ایران از تولید سوخت مازوت/ سال 2020 رقم زیان به 4 میلیارد دلار می رسد نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس، گفت: ایران بیش از یک میلیارد دلار از تولید سوخت مازوت ضرر می کند و در سال 2020، رقم یک میلیارد دلار به 4 میلیارد دلار ضرر و زیان می رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102632090451.jpg ضرر,یک,میلیارد,دلاری,ایران,از,تولید,سوخت,مازوت/,سال,2020,رقم,زیان,به,4,میلیارد,دلار,می,رسد Icana

علی ساری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح سوال از وزیر نفت، گفت: دو فقره سوال از زنگنه مطرح شده که نخست درباره مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعیین شده در سراسر کشور به ویژه خوزستان است که وزارت نفت 90 درصد از پرداخت حقوق مردم استنکاف می کند و به این دلیل علیه وزیر نفت طرح سوال شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سوال دوم از زنگنه درباره تولید سوخت مازوت است، افزود: در آینده نهاد بین المللی سازمان کشتیرانی، سوخت مازوت را در آب های بین المللی تحریم می کند و این محصول روی دست ایران که یکی از بزرگترین تولیدکننده های مازوت است، می ماند.

میزان گوگرد باید به رقم پایین تر تقلیل یابد

وی ادامه داد: ایران بیش از یک میلیارد دلار از تولید سوخت مازوت ضرر می کند و در سال 2020 ، رقم یک میلیارد دلار به 4 میلیارد دلار ضرر و زیان می رسد.

فرآوری و پالایش محصولات باید به صورتی انجام شود که میزان گوگرد به رقم پایین تر تقلیل یابد تا برای محیط زیست ضرر نداشته باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در فرآیند مربوط به تولید نفت و پالایشگاهی باید بحث های توسعه ای انجام شود، اظهار داشت: فرآوری و پالایش محصولات باید به صورتی انجام شود که میزان گوگرد به رقم پایین تر تقلیل یابد تا برای محیط زیست ضرر نداشته باشد تا در داخل کشور و حوزه بین الملل بتوان از این محصول استفاده کرد، اما تاکنون هیچ یک از این اقدام ها انجام نشده است.

در حوزه بین الملل و داخل کشور نمی توان از سوخت مازوت استفاده کرد

وی افزود: در حوزه بین الملل و داخل کشور نمی توان از سوخت مازوت استفاده کرد و وزارت نفت در این حوزه با چالش اساسی مواجه می شود.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از آنجا که جواب روشنی در کمیسیون درباره این دو سوال از سوی وزیر نفت داده نشده و وعده های زنگنه منجر به نتیجه نشد سوال در صحن علنی مطرح می شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet