خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/27 07:15:00
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

کسی با نفس برگزاری اردوهای راهیان‌نور مخالف نیست/در ایمن‌سازی اردوها غفلت می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری اردوهای راهیان‌نور صرفا از طریق قطار تبدیل به قانون شود، گفت: ایمن‌سازی اردوهای دانش‌آموزی حلقه مفقوده‌ای برای آموزش و پرورش نیست چراکه نیاز به خلق ثروت برای برگزاری آن‌ها ندارد.
کسی با نفس برگزاری اردوهای راهیان‌نور مخالف نیست/در ایمن‌سازی اردوها غفلت می‌شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری اردوهای راهیان‌نور صرفا از طریق قطار تبدیل به قانون شود، گفت: ایمن‌سازی اردوهای دانش‌آموزی حلقه مفقوده‌ای برای آموزش و پرورش نیست چراکه نیاز به خلق ثروت برای برگزاری آن‌ها ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109080690420.jpg کسی,با,نفس,برگزاری,اردوهای,راهیان‌نور,مخالف,نیست/در,ایمن‌سازی,اردوها,غفلت,می‌شود Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز برگزاری اردوهای راهیان نور با بیان اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای اردوهای راهیان‌نور فراهم شود و سپس دانش‌آموزان را راهی این مناطق کرد، گفت: اردوهای فرهنگی و آموزشی جز الزامات سیستم آموزشی هر کشور است و سیستم آموزشی ایران نیز با توجه به علاقه و ذوق و شوق دانش‌آموزان نسبت اهمیت این مهم تاکید دارد هرچند اما و اگرهایی بسیاری پیرامون برگزاری اردوها در ایران به‌ویژه اردوهای راهیان‌نور وجود دارد.

برگزاری اردوهای راهیان‌نور صرفا از طریق قطار تبدیل به قانون شود

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاکتورهای مفید فرهنگی، اخلاقی و اعتقادی راهیان‌نور برای دانش‌آموزان، افزود: شیوه اجرای اردوها به‌ویژه اردوهای راهیان‌نور استاندارد نیست به‌همین دلیل شاهد آسیب‌های جانی دانش‌آموزان هستیم لذا باید توجه به ضعف زیرساخت‌های جاده‌ای در آن مناطق، این اردوها باید صرفا از طریق قطار انجام گیرند و این مهم تبدیل به قانون شود. 

کسی با نفس برگزاری اردوهای راهیان‌نور مخالف نیست/اعتراض‌ به شیوه برگزاری

وی با تاکید بر اینکه کسی با نفس برگزاری اردوهای راهیان‌نور مخالف نیست بلکه اعتراض‌ها به شیوه برگزاری آن‌هاست، ادامه داد: به نظر می‌رسد دستورالعمل برگزاری اردوها باز هم کاربردی تصحیح نشده است چراکه پس از انجام این کار ازسوی مسئولان همچنان شاهد وقوع حوادث ناگوار هستیم، حوادثی که می‌توانست اتفاق نیفتند بنابراین جلوگیری از وقوع این حوادث نیازمند هم‌افزایی و همراهی تمامی دستگاه‌های مرتبط یا آموزش و پرورش است.

برگزاری اردوهای رایگان راهیان‌نور صرفا از طریق قطار اتفاق پرهزینه‌ای برای دولت نیست

فلاحتی با بیان اینکه می‌توان در تصحیح مقررات اردوهای راهیان‌نور مقرر شود که این اردوها تماما از طریق راه‌آهن انجام شوند، اضافه کرد: برگزاری اردوهای راهیان‌نور با قطار و مشارکت وزارت راه و شهرسازی و کاهش قیمت‌ها و حتی رایگان کردن آن برای آموزش و پرورش چندان اتفاق پرهزینه‌ای برای دولت و حتی وزارتخانه راه و شهرسازی نیست.

ایمن‌سازی اردوها غیرممکن نیست/غفلت می‌شود

این نماینده مجلس معتقد است ایمن‌سازی ارودها امری غیرممکن نیست بلکه در این زمینه غفلت می‌شود چراکه باید این اردوها درصورت استفاده از وسایل ناامن و عدم رعایت دیگر مسائل ایمنی حتی در بین راه متوقف شوند.

ایمن‌سازی اردوهای دانش‌آموزی حلقه مفقوده‌ای برای آموزش و پرورش نیست چراکه نیاز به خلق ثروت برای برگزاری آن‌ها ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به این موضوع ورود کرده و برگزارکنندگان اردوها را مورد سوال قرار داده است، اظهارکرد: ایمن‌سازی اردوهای دانش‌آموزی حلقه مفقوده‌ای برای آموزش و پرورش نیست چراکه نیاز به خلق ثروت برای برگزاری آن‌ها ندارد و فقط نیازمند اهمیت تمامی دستگاه‌ها به این مهم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet