هدر موبایل
1397/08/27 07:45:00
سرویس اجتماعی
خالقی تاکیدکرد:

رصد دندان‌های کودکان در مدارس راهکار شکست هزینه‌های دندانپزشکی

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،گفت:کنترل هزینه‌های سنگین دندانپزشکی با معاینه دانش آموزان در مدارس با غربالگری به سادگی امکان پذیر است و این امر نیازمند همکاری وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش است.
رصد دندان‌های کودکان در مدارس راهکار شکست هزینه‌های دندانپزشکی عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،گفت:کنترل هزینه‌های سنگین دندانپزشکی با معاینه دانش آموزان در مدارس با غربالگری به سادگی امکان پذیر است و این امر نیازمند همکاری وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109163375038.jpg رصد,دندان‌های,کودکان,در,مدارس,راهکار,شکست,هزینه‌های,دندانپزشکی Icana

بشیر خالقی در گفتوگوبا خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی هزینه‌های دندانپزشکی درکشور،گفت:ساماندهی هزینه های دندانپزشکی از اموری است که باید اولویت قرار بگیرد اگر بطور واقع بینانه خواهان مدیریت هزینه‌های دندانپزشکی در کشورهستیم.

 نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای کنترل هزینه‌های درمانی در حوزه  دنداپزشکی راهکار اساسی این است که غربالگری  دندان در  مدارس  از دانش آموزان آغاز شود تا بتوان مشکلات دندان  را ریشه‌ای در اطفال و  کودکان  برطرف کرد. 

برای کنترل هزینه‌های درمانی در حوزه  دنداپزشکی راهکار اساسی این است که غربالگری  دندان در  مدارس  از دانش آموزان آغاز شود تا بتوان مشکلات دندان  را ریشه‌ای   در اطفال و  کودکان  برطرف کرد 

وی ادامه  داد: یکی  از موارد اساسی که می بایست در  حوزه دهان ودندان بدان توجه کرد، این مسئله است که  قبل از  تخریب دندان ها باید پیشگیری در دستور کار قرار بگیرد و از همین رو هزینه‌های جاری دندانپزشکی که ابر اثر عدم پیشگیری مناسب  ایجاد شده است،  فشار اقتصادی  به خانوارها وارد می‌کند.

کنترل هزینه های سنگین دندانپزشکی با معاینه دانش آموزان در مدارس

 خالقی افزود:کنترل هزینه‌های سنگین دندانپزشکی با معاینه دانش آموزان در مدارس با غربالگری به سادکی امکان پذیر است و این امر نیازمند همکاری وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش است تا بتوان  با برنامه آموزشی و بهداشتی این مهم  را به طریق مدوام مدنظر قرارداد.

 عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس یادآورشد: یکی از ارکان اساسی که می‌تواند نرخ و هزینه‌های دندانپزشکی را در کشور کنترل کند، این است که پوشش های بیمه ای نیز در این راستا به میدان پا بگذارند تا بتوان به طریق گسترده از شیوع بیماریهای دهان و دندان  درکشورجلوگیری کرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet