هدر موبایل
1397/08/27 07:50:00
سرویس اجتماعی
پورمختار :

محدودیت اختیارات خانواده‌ها صحت ندارد/ قانون حمایت از حقوق کودکان در جهت حفظ کیان خانواده است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تنها در جهت حفظ کیان خانواده و جلوگیری از آزار و اذیت کودکان بی‌گناهی بوده که روح و جسم آنها توسط پدر و مادر آزرده شده است و به معنی کاهش اختیارات و سست کردن نهاد خانواده نیست.
محدودیت اختیارات خانواده‌ها صحت ندارد/ قانون حمایت از حقوق کودکان در جهت حفظ کیان خانواده است عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تنها در جهت حفظ کیان خانواده و جلوگیری از آزار و اذیت کودکان بی‌گناهی بوده که روح و جسم آنها توسط پدر و مادر آزرده شده است و به معنی کاهش اختیارات و سست کردن نهاد خانواده نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg محدودیت,اختیارات,خانواده‌ها,صحت,ندارد/,قانون,حمایت,از,حقوق,کودکان,در,جهت,حفظ,کیان,خانواده,است Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه ابهامات لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوانان مبنی بر تضعیف اختیارات و سست کردن بنیاد خانواده گفت: این لایحه در خصوص افرادی است که از قوانین تخطی کرده و بر کودکان و نوجوانان آزار و اذیت روا می‌دارند.

با اجرای قانون حمایت از کودکان حق نگداری فرزند از خانواده‌های خاطی گرفته خواهد شد

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: این قانون با بررسی تخطی‌های خانواده‌ها و تذکر‌های متعدد در چند مرحله و عدم رعایت قوانین، حق نگداری فرزند را از آنها سلب کرده و کودک  به مراکز نگهداری اطفال و سازمان بهزیستی سپرده می‌شود. لذا این محدودیت در صورت تخطی از قانون به وجود می‌آید و به صورت عادی مداخله‌ای در خانواده ها صورت نمی‌گیرد و از اختیارات این نهاد ارزشمند کاسته نخواهد شد.

تعریف صریح و شفاف خشونت در قانون حمایت از کودکان 

این نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با تعاریف خشونت در قانون تصریح کرد: خشونت به صورت کامل و شفاف در قانون تعریف شده است و جای هیچ ابهام و تفسیر مختلفی وجود ندارد حتی در قانون مصادیق مختلفی از خشونت نسبت به کودکان به صراحت ذکر شده است. لذا باید حقوق شهروندان به صورت کامل رعایت شود.

نحوه برخورد با کودکان و نوجوانان در قانون نیازمند آموزش توسط دستگاه‌های متولی و فرهنگی است. نهاد‌هایی که متولی اجرای این قانون هستند باید همه خانواده ها را از قوانین موجود و تبعات قانونی و کیفری تخطی از آن آگاه کنند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اظهار کرد: نحوه برخورد با کودکان و نوجوانان در قانون نیازمند آموزش توسط دستگاه‌های متولی و فرهنگی است. نهاد‌هایی که متولی اجرای این قانون هستند باید همه خانواده ها را از قوانین موجود و تبعات قانونی و کیفری تخطی از آن آگاه کنند.

محدودیت اختیارات خانواده‌ها صحت ندارد/ قانون حمایت از حقوق کودکان در جهت حفظ کیان خانواده است

پورمختار اظهار داشت ممکن است در ابتدای اجرای قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان  مشکلاتی به وجود بیاید و برخی از خانواده‌ها احساس محدودیت در اختیاراتشان را داشته باشند اما چنین چیزی صحت ندارد و این قانون تنها در جهت حفظ کیان خانواده و جلوگیری از آزار و اذیت کودکان بی‌گناه بوده که روح و جسم آنها توسط پدر و مادر آزرده شده است.

 

بیشتر بخوانید: 

 

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از کودکان به دلیل تنبیه‌های بیش از اندازه مجروح و یا قتل رسیده اند. این قانون همه موارد را پیش بینی کرده تا جلوی تمامی این تخطی ها گرفته شود. اما اعمال قانون تنها زمانی اتفاق می‌افتد که خانواده‌ای از قانون تخطی کرده است. بنابر این مداخله برخی از نهاد‌ها در صورت آزار کودکان به معنی کاهش اختیارات خانواده‌ها و سست کردن آن نیست. /

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet