هدر موبایل
1397/08/27 17:18:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

کره شمالی، برگ برنده چین و روسیه در منازعات علیه آمریکا است/پیونگ یانگ بدعهدی واشنگتن را تجربه کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کره شمالی، برگ برنده چین و روسیه در منازعات علیه آمریکا است، گفت: سلاح اتمی نیز برگ برنده کره شمالی در مذاکرات محسوب می شود از این رو شبه جزیره به سمت خلع هسته ای حرکت نمی کند.
کره شمالی، برگ برنده چین و روسیه در منازعات علیه آمریکا است/پیونگ یانگ بدعهدی واشنگتن را تجربه کرد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کره شمالی، برگ برنده چین و روسیه در منازعات علیه آمریکا است، گفت: سلاح اتمی نیز برگ برنده کره شمالی در مذاکرات محسوب می شود از این رو شبه جزیره به سمت خلع هسته ای حرکت نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201709100394100436.jpg کره,شمالی،,برگ,برنده,چین,و,روسیه,در,منازعات,علیه,آمریکا,است/پیونگ,یانگ,بدعهدی,واشنگتن,را,تجربه,کرد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امروزه شاهد خدشه دار شدن روابط کره شمالی و ایالات متحده آمریکا هستیم، گفت: از ابتدای شکل گیری توافق واشنگتن و پیونگ یانگ مشخص بود که روابط این دو کشور به سادگی بهبود نمی یابد و حتما در این مسیر آمریکایی ها انقلت هایی را می آورند.

کره شمالی رنج تحریم و فشار را تحمل کرده است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کره شمالی رنج تحریم و فشار را تحمل کرده است، اظهار کرد: بر این اساس امروزه دستیابی به سلاح اتمی را به عنوان یک دستاورد می داند؛ همچنین نباید فراموش کرد که این مهم موجب شد ایالات متحده از موضع خودش کوتاه بیاید و مذاکرات بدون پیش شرط را بپذیرد.

سلاح اتمی برگ برنده کره شمالی در مذاکرات محسوب می شود

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که کره شمالی امروزه بدون سلاح اتمی و تسلیحات مختلف، برگ برنده دیگری ندارد که بخواهد در مذاکرات از آنها استفاده کند از این رو به نظر نمی رسد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بخواهد تنها سلاحش را روی زمین بگذارد.

کره شمالی امروزه بدون سلاح اتمی و تسلیحات مختلف، برگ برنده دیگری ندارد که بخواهد در مذاکرات از آنها استفاده کند

 

تجربه بدعهدی واشنگتن در مواجه با پیونگ یانگ وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه در سال های گذشته کره شمالی درتوافقی با آمریکایی ها تمام سلاح های اتمی خودش را نابود کرد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که پیونگ یانگ با بدعهدی ایالات متحده مواجه شد زیرا قرا بود 100 میلیارد دلار از آمریکا دریافت کنند که آن هم محقق نشد.

کره شمالی، برگ برنده چین و روسیه در منازعات علیه آمریکا

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه کره شمالی از حمایت چین و روسیه برخوردار است، خاطرنشان کرد: در واقع بازیگران منطقه ای از کره شمالی به عنوان برگ برنده در منازعات علیه آمریکا استفاده می کنند لذا به نظر نمی رسد شبه جزیره کره به سمت خلع سلاح هسته ای حرکت کند./

  • بیشتر بخوانید؛

بهبودی روابط سیاسی در شبه جزیره کره به نفع آمریکا نیست

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet