هدر موبایل
1397/08/27 11:19:00
سرویس سیاسی
ابطحی:

افزایش وخامت روابط پیونگ یانگ و واشنگتن/اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود، ترامپ بالعکس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه روابط پیونگ یانگ و واشنگتن رو به تیرگی حرکت می کند، گفت: کیم جونگ اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود اما ترامپ با تصمیمات یکجانبه روند را بالعکس کرد.
افزایش وخامت روابط پیونگ یانگ و واشنگتن/اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود، ترامپ بالعکس عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه روابط پیونگ یانگ و واشنگتن رو به تیرگی حرکت می کند، گفت: کیم جونگ اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود اما ترامپ با تصمیمات یکجانبه روند را بالعکس کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806106703060917.jpg افزایش,وخامت,روابط,پیونگ,یانگ,و,واشنگتن/اون,بدنبال,مذاکرات,برد-برد,بود،,ترامپ,بالعکس Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خدشه دار شدن روابط کره شمالی و ایالات متحده آمریکا، گفت: آمریکایی ها علی غم وعده ای که دادن بودند با کره جنوبی رزمایش مشترک انجام دادند که موجب خشم پیونگ یانگ شد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس مشاهده می شود که کره شمالی نیز به دستور کیم جونگ اون سلاح تاکتیکی فوق مدرن جدیدا تولید شده را امتحان کرد که سبب غضب ترامپ و همپیمانانش شد.

کره شمالی اهرم تعادل بین چین و آمریکا محسوب می شود

وی با اشاره به اینکه کره شمالی اهرم تعادل بین چین و آمریکا محسوب می شود، ادامه داد: بر این اساس می توان اذعان کرد که بازی سیاسی از طریق کره شمالی بین دو قدرت چین و آمریکا انجام شده است.

تلاش پیونگ یانگ برای حفظ دستاوردهای نظامی – هسته ای

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه پیونگ یانگ به هیچ عنوان نمی خواهد جایگاه نظامی اش در حوزه تسلیحات هسته ای را از دست بدهد، اظهار کرد: در واقع کیم جونگ اون به خوبی متوجه شده که اگر تسلیحات هسته ای را کنار بگذارد، برای آمریکا همانند لقمه چربی است که در سریع ترین زمان ممکن بلعیده می شود.

کیم جونگ اون به خوبی متوجه شده که اگر تسلیحات هسته ای را کنار بگذارد، برای آمریکا همانند لقمه چربی است که در سریع ترین زمان ممکن بلعیده می شود.

 

کیم جونگ اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود

ابطحی با بیان اینکه کره شمالی نمی خواهد نیروی بازدارنده خودش را از دست بدهد از این رو در مذاکرات پیشنهادات برد-برد را مطرح می کرد، افزود: بر این اساس اقدامات سطحی که کره شمالی انجام داد صرفا برای راستی آزمایی اقدامات واشنگتن بود.

آینده شبه جزیره کره رو به وخامت حرکت می کند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می رسد آینده شبه جزیره کره رو به وخامت حرکت کند و شاهد شروع جنگ سرد باشیم. در واقع تهدیدهای کره شمالی جدی است و حتی ژاپن در این بین نیز این تهدیدات را جدی گرفته و تلاش می کند زمینه کاهش اختلافات را رقم بزند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اتخاذ تصمیمات یکجانبه ترامپ، به هیچ عنوان نمی توان روابط روشن و شفافی را بین واشنگتن و پیونگ یانگ تصور کرد./

  • بیشتر بخوانید؛

بهبودی روابط سیاسی در شبه جزیره کره به نفع آمریکا نیست

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet