خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/28 20:32:00
سرویس اقتصادی
نجفی در گفتگو با خانه ملت تشریح کرد:

ضرورت نظارت بانک مرکزی بر بانک ها

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نظام بانکی ما  تولید محوری نبوده و نیست افزود: سیستم بانکی باید پشتیبان و تأمین کننده ای قابلاطمینان برای فعالیت های اقتصادی باشد.
ضرورت نظارت بانک مرکزی بر بانک ها عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نظام بانکی ما  تولید محوری نبوده و نیست افزود: سیستم بانکی باید پشتیبان و تأمین کننده ای قابلاطمینان برای فعالیت های اقتصادی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102051910157.jpg ضرورت,نظارت,بانک,مرکزی,بر,بانک,ها Icana

محمدرضا نجفی؛ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نظارت بر بانک‌ها توسط بانک مرکزی گفت: تمرکز و مدیریت بخش اعظم نقدینگی و سرمایه های کشور نزد بانک هاست و این سرمایه بایستی در جهت تحقق اهداف توسعه ای و همه جانبه مندرج در سند چشم انداز و برنامه های 5 ساله توسعه ای کشور قرار داشته باشد

عملکرد نظام بانکی  قابل قبول  نیست

عملکرد نظام بانکی و وضعیت موجود به هیچ وجه قابل قبول  نیست

وی ادامه داد: عملکرد نظام بانکی و وضعیت موجود در نتیجه شرایط محیطی و محاطی آنها به هیچ وجه قابل قبول  نیست و مسأله نظارت بر بانک ها دارای اهمیت، ضرورت حیاتی، اجتناب ناپذیر، مضاعف و فوری است.

 

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه نظام بانکی ما  تولید محوری نبوده و نیست افزود: سیستم بانکی بایستی پشتیبان و تأمین کننده ای قابل اتکا و اطمینان برای فعالیت های اقتصادی که همه در بستر زمان، توجیه پذیر و قابل بهره برداری هستند باشد نه کانونی سرشار از تهدید و ناکارآمدی در فساد.

نظارت بانکی باید استاندارد و مستمر باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر تصریح کرد: از لوازم تحقق فلسفه وجودی و عملکرد ایجابی این سیستم، دوری و پرهیز از تهدید و ناکارآمدی های تجربه شده، مقوله نظارت صحیح، فرآیندی، مستمر ،شفاف و منطبق با استانداردهای این روزگار است.

وی افزود: هر آن کس که دل در گرو ایران و نظام جمهوری اسلامی و مردم دارد بایستی از این نظارت اصولی حمایت و پشتیبانی کند که در این صورت زمینه غارت و تاراج منابع عمومی از طریق بانک ها که توسط عده ای اندک در گذشته اتفاق افتاد مرتفع می شود که در قبال این، منابع، صرف احیا، آبادانی، توسعه کشور، رضایت مردم، آبروی نظام و رضایت الهی خواهد گردید.

اصلاح ساختاری درون بانک‌ها

 نماینده مردم تهران اظهار کرد:  ما باید کمک کنیم که هم اصلاح ساختاری درونی بانک‌ها اتفاق بیفتد و هم آنها بتوانند در فضای سالم‌تر و سازنده‌تری با نظام  بانکی جهانی ارتباط برقرار کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بخواهیم به رشد مناسبی در زمینه‌های مختلف  اقتصادی، صنعتی، تولیدی، کشاورزی، خدماتی و... برسیم بایستی بستر مناسبی برای  نظام بانکی‌مان،  فراهم کنیم.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet