هدر موبایل
1397/08/27 13:30:00
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

قطر به ناتوی عربی نمی‌پیوندد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به درخواست آمریکا برای داشتن زمین‌های بیشتری در قطر جهت احداث پایگاه نظامی، گفت: هرچه آمریکایی‌ها به ایران نزدیک‌تر باشند راحت‌تر در تیررس موشک‌های ایران قرار دارند.
قطر به ناتوی عربی نمی‌پیوندد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به درخواست آمریکا برای داشتن زمین‌های بیشتری در قطر جهت احداث پایگاه نظامی، گفت: هرچه آمریکایی‌ها به ایران نزدیک‌تر باشند راحت‌تر در تیررس موشک‌های ایران قرار دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104892053267.jpg قطر,به,ناتوی,عربی,نمی‌پیوندد Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به درخواست آمریکا از قطر برای حضور در ناتوی عربی گفت: برای قطر ثابت شده که در قبال همکاری با آمریکا و عربستان، چه رفتاری با آنها می شود.

قطری‌ها برده عربستان و آمریکا نمی‌شوند

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: زمانی قطری ها هم‌پیمان عربستانی ها بوده و به دستورات آنها جامه عمل می پوشانیدند با این حال رفتار عربستان با آنها غیردوستانه بود تا جایی که وقتی قطری ها نخواستند برده سعودی ها باشند مورد تحریم آنها قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: از این رو امروز نیز قطری ها تصمیمات دیکته شده آمریکایی ها را بر نخواهند تابید چرا که می دانند باج دادن به کشورهای غربی و عربی آینده خوبی برای آنها رقم نخواهد زد.

برزگر کلشانی ادامه داد: اما از طرف دیگر اینکه آمریکایی ها بیشتر در تیررس ما باشند نیز بهتر است چنانچه اگر زمین های بیشتری در قطر دریافت کند و پایگاه های هوایی و زمینی داشته باشد، تمرکز ما نیز روی آنها بیشتر می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: آمریکا باید بداند هرچه پایگاه های نظامی خود را دورتر از ایران قرار دهد برای خود آنها بهتر خواهد بود.

نزدیک شدن آمریکا به ایران آنها را در معرض موشک‌های نقطه‌زن قرار می‌دهد

وی در ادامه با بیان اینکه اگر آمریکایی ها روزی پا روی دم شیر خفته بگذارند برای آنها گران تمام می شود، تصریح کرد: ایران به دنبال اجرای حقوق بشر است و اینکه به سمت ساخت موشک های نقطه زن حرکت می کند فلسفه بسیار ظریفی در آن نهفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی موشک های 2 تا 4 هزار کیلومتری را آزمایش می کند، خاطرنشان کرد: وقتی ما موشک های نقطه زن داریم به این معنا است که کاری با غیرنظامی ها نداشته و دقیقا اهداف نظامی و زیرساخت های دشمن را مورد هدف قرار می دهیم از این رو آنها باید بدانند هرچه به ایران نزدیکتر باشند خطر بیشتری تهدیدشان می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet